Yeni Nesil İç Mekan Aydınlatmaları

İçindekiler

Yeni nesil iç mekan aydınlatmaları için mutlaka kapsamlı bir araştırma yapmalısınız. Böylece yeni nesil iç mekan aydınlatmaları konusunda etkili bir düzeyde bilgi sahibi olabilirsiniz! Şimdilerde yaşam alanlarının iç mekan dekorasyonlarında en belirleyici ve aynı zamanda en önemli unsur aydınlatmalar oldu. Mekanın fiziksel özelliğine göre doğru yapılan aydınlatma düzeni o mekanın dekoratif özelliğini ön plana çıkartarak mekanın işlevselliğini artırır. Yapılan yanlış bir aydınlatma düzeni ise, mekan ne kadar şık ve konforlu olsa bile ortamın vasat görülmesine neden olur.

Neden aydınlatma unsuru, dekorasyonun üzerinde bu kadar etkili, diye soracak olursanız, bu soruya şöyle bir yanıt verebiliriz. Aydınlatma unsurunun dekorasyon üzerinde bu kadar etkili olmasının nedeni gündelik hayatımızı doğrudan etkileyen unsurlar arasında yer almasıdır. Seçtiğimiz aydınlatmanın türü , rengi ve etrafa yaydığı ısı ortamın enerjisini otaya çıkartır.

Aydınlatma hususunda bu başlıca bilgileri sizlerle paylaştıktan sonra gelelim, yeni sezon iç mekan aydınlatma önerilerine.

Yeni Nesil Duvar Aplikleri

iç mekan aydınlatma fikirleri

Günümüzün aydınlatma modellerine baktığımızda dekoratif olarak ön plana çıkan uygulamalardan biri hem mekana farklı ışık dalgaları yansıtan hem de duvar dekorasyonuna farklı dokular oluşturmaya yardımcı olan duvar aplik modellerini görmekteyiz. Yeni Trend Duvar Kağıtları yazımızdaki modelleri de inceleyebilirsiniz!

Spot Işıklandırma

ray spot lamba modelleri

Bir zamanlarda sadece mağazaların aydınlatmalarında tercih edilen spot ışıklandırmalar, şimdilerde yeni nesil aydınlatmalar olarak yaşam alanlarımızın iç mekanlarında kullanılmaya başlandı. Özellikle evinin antresine modern bir görünüme kavuşturmak isteyenler, eğer evlerinde bir giyinme alanı var ise bu alanı aydınlatmak için farklı spot ışıklandırmalardan yararlanmaktalar.

LED Şeritler

banyo için led şerit aydınlatmaları

Mutfak ve banyolarınıza farklı bir ışıklandırma ile hem daha aydınlık bir görünüme hem de farklı bir görselliğe kavuşturmak adına led şerit ışıklandırmalarından yararlanabilirsiniz. Şerit led ışıklandırmaları banyoda özellikle aynaların arkasına gizleyerek kullanabilirsiniz. Mutfakta ise tezgah üzerine yerleştirerek daha aydınlık bir çalışma ortamı oluşturabilirsiniz.

Masa Üstü Süs Lambaları

yeni nesil abajur tasarımları

Mekanınızın ana ışık kaynağına ilave olarak daha dekoratif aynı zamanda şık ve zarif bir mekan dizayn etmek adına masa süs lambalarından faydalanabilirsiniz.

Yarım Küre Avize

değişik avize tasarımları

Tercihinizi avize modellerinden yana yapmayı düşünüyorsanız, sizlere avize çeşitleri arasına yeni eklenen yarım küre şeklinde olan avizeleri öneririz. Modern bir görünüme sahip olan yarım küre avizeler, şık, zarif ve estetikli görünümü ile yaşam alanlarınıza farklı bir ışık yansıtacaktır.

En Çok Tercih Edilen İç Mekan Aydınlatmalar

İç mekan aydınlatmaları gündeme geldiği zaman sadece konutlar değil; ofisler, bürolar ve alışveriş merkezleri gibi özel alanlar da akıllara gelmektedir. Aydınlatmada en temel amaç mekanın ışıklandırmasını uygun bir şekilde sağlamak olmalıdır. Işığın verimli bir şekilde kullanılması kadar ışığın görsellik noktasında da mekana katkı saplaması amaçlanmaktadır. En çok tercih edilen iç mekan aydınlatmalarında da dekoratif sarkık aydınlatmalar, lineer led aydınlatmalar sarkık lineer led aydınlatmalar akla ilk gelen seçenekler arasında yer alır.

Bir yanıt yazın