Yeni Nesil İç Mekan Aydınlatmaları

Şimdilerde yaşam alanlarının iç mekan dekorasyonlarında en belirleyici ve aynı zamanda en önemli unsur aydınlatmalar oldu. Mekanın fiziksel özelliğine göre doğru yapılan aydınlatma düzeni o mekanın dekoratif özelliğini ön plana çıkartarak mekanın işlevselliğini artırır. Yapılan yanlış bir aydınlatma düzeni ise, mekan ne kadar şık ve konforlu olsa bile ortamın vasat görülmesine neden olur.

Neden aydınlatma unsuru, dekorasyonun üzerinde bu kadar etkili, diye soracak olursanız, bu soruya şöyle bir yanıt verebiliriz. Aydınlatma unsurunun dekorasyon üzerinde bu kadar etkili olmasının nedeni gündelik hayatımızı doğrudan etkileyen unsurlar arasında yer almasıdır. Seçtiğimiz aydınlatmanın türü , rengi ve etrafa yaydığı ısı ortamın enerjisini otaya çıkartır.

Aydınlatma hususunda bu başlıca bilgileri sizlerle paylaştıktan sonra gelelim, yeni sezon iç mekan aydınlatma önerilerine.

Yeni Nesil Duvar Aplikleri

iç mekan aydınlatma fikirleri

Günümüzün aydınlatma modellerine baktığımızda dekoratif olarak ön plana çıkan uygulamalardan biri hem mekana farklı ışık dalgaları yansıtan hem de duvar dekorasyonuna farklı dokular oluşturmaya yardımcı olan duvar aplik modellerini görmekteyiz.

Spot Işıklandırma

ray spot lamba modelleri

Bir zamanlarda sadece mağazaların aydınlatmalarında tercih edilen spot ışıklandırmalar, şimdilerde yeni nesil aydınlatmalar olarak yaşam alanlarımızın iç mekanlarında kullanılmaya başlandı. Özellikle evinin antresine modern bir görünüme kavuşturmak isteyenler, eğer evlerinde bir giyinme alanı var ise bu alanı aydınlatmak için farklı spot ışıklandırmalardan yararlanmaktalar.

LED Şeritler

banyo için led şerit aydınlatmaları

Mutfak ve banyolarınıza farklı bir ışıklandırma ile hem daha aydınlık bir görünüme hem de farklı bir görselliğe kavuşturmak adına led şerit ışıklandırmalarından yararlanabilirsiniz. Şerit led ışıklandırmaları banyoda özellikle aynaların arkasına gizleyerek kullanabilirsiniz. Mutfakta ise tezgah üzerine yerleştirerek daha aydınlık bir çalışma ortamı oluşturabilirsiniz.

Masa Üstü Süs Lambaları

yeni nesil abajur tasarımları

Mekanınızın ana ışık kaynağına ilave olarak daha dekoratif aynı zamanda şık ve zarif bir mekan dizayn etmek adına masa süs lambalarından faydalanabilirsiniz.

Yarım Küre Avize

değişik avize tasarımları

Tercihinizi avize modellerinden yana yapmayı düşünüyorsanız, sizlere avize çeşitleri arasına yeni eklenen yarım küre şeklinde adana escort olan avizeleri öneririz. Modern bir görünüme sahip olan yarım küre avizeler, şık, zarif ve estetikli görünümü ile yaşam alanlarınıza farklı bir ışık yansıtacaktır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. iç mekan aydınlatmaları 2020 Yeni Nesil İç Mekan Aydınlatmaları için yorumda bulun

    Yeni Nesil İç Mekan Aydınlatmaları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yeni Nesil İç Mekan Aydınlatmaları için ilk yorumu yapabilirsin.