Evlenecekler İçin 2021 Perde Modelleri

Şuan için evlilik hazırlığı içerisinde olanları ve evinin perdelerinin değişim zamanının geldiğini düşünenleri şöyle bir adım öne doğru alalım. Birazdan yeni trend perde modellerinin neler olduğunu, perde seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiği ve hangi perdelerin daha kullanışlı olduğu hakkında bilgilerimizi sizler ile paylaşacağız.

İç mekanların değişiminde perdelerin büyük bir rol oynadığı herkes tarafından bilinmektedir. Odanın dekorunda büyük bir rol oynayan perdelerin seçimi ve kullanışlı olması da son derece önemlidir.

Perde Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Başta yeni evlenecek olan çiftler olmak üzere , evinin perdesini yenilemeyi düşüneneler öncelikle mekanın ambiyansını değiştirecek düzeyde modeller arasından seçim yaparken, bir yandan da kullanım oldukça pratik olan perdelerden yana seçimlerini yapmaktalar. Peki perde seçerken nelere dikkat etmeliyiz ?

  • Önce kalite
  • Pratik ve kullanışlı olmalı
  • Odadaki diğer parçalar ile ahenk içinde olmalı
  • Renk ve deseni ile bir taraftan mekana şıklık katmalı, bir taraftan da duruşuyla ortama estetik katmalı

Hangi Perdeler Daha Kullanışlı ?

Evinizin çizgisine göre perde modelleri seçimi değişiklik göstermektedir. Ama genel olarak günümüzde hangi perdeler daha kullanışı ve daha trend diye soracak olursanız, birkaç örnekle bu sorulara yanıt verelim.

Stor Perdeler

yatak odası stor perde modelleri

Son birkaç yıldır, hem pratiklik yönünden, hem de kullanış açısından stor perdeler oldukça revaçta. Perde yıkama ve ütüleme ile fazla hatta hiç uğraşmak istemeyenler tercihlerini stordan yana kullanıyorlar. Stor perdeleri evinizin her odasında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle yatak odası ve mutfak için oldukça ideal bir seçim olduğunu söyleyebiliriz.

Zebra Perdeler

perde modelleri 2020

Görünüm itibarıyla her ne kadar stor perdeye benzesede, zebra perdeler daha yalın bir görünüme sahip. Tıpkı storlar gibi, zebra perdelerde ütü istemez, temizliği oldukça kolaydır. Yeni evinizde bu modelini hangi odada kullanabilirim diye soracak olursanız, bizim size önerimiz, çocuk odalarında tercih edebilirsiniz. Birde günümüzde yatak odası perde modelleri arasında en çok bu model tercih edilmekte.

Zebra Tül Perdeler

Evin en özel bölümlerinden bir olan salonlara geldiğimiz zaman tercihinizi hem klasik çizginin, hem de çağdaş çizginin, günümüzdeki yansıması olan zebra tül kobininden yana yapabilirsiniz. Bu kombinle salonuz daha lüks bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Ahşap Jaluzi Perde

Şimdilerde ev dizaynlarında doğal izlenimlere rastlamaktayız. Sizlerde bu doğal izlenimlerin bir bölümünü evinize yansıtmak isterseniz, mutfağınızı düşünebilirsiniz. Mutfak perde seçiminizi ahşap jaluzi perdeden yana yapabilirsiniz.

bagcilar evden eve nakliyat evden eve nakliyat şehirlerarası evden eve nakliyat evden eve nakliyat firmaları

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?