Duvarlarınıza Estetik Katacak Çerçeveler

Yaşam alanlarınızın iç cephesini daha estetik bir görünüme kavuşturmak için çerçeve asma sanatından yararlanabilirsiniz. Yaşam alanlarınızın dört bir yanını ölümsüzleştirmiş olduğunuz kareler ile süslerken şu yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Duvarlarınızın Görselliğini Artıracak Çerçeve Asma Önerileri

Odak Noktası Belirleyin

Öncelikle kendinize bir etkileyici bir odak noktası belirlemek için fotoğraflarınızı veya tablolarınızı hangi duvarda kullanmak istediğinize karar vererek ilk adımı atabilirsiniz. Duvarı belirledikten sonra tek bir çerçevemi yoksa birden fazla çerçeve mi kullanacağınıza karar verip, duvardaki yerlerini belirleyin. Bu şekilde hem duvarı fazla delik açmamış olursunuz.

İlham Verici Duvarlar

duvar dekorasyon önerileri

Yaşam alanlarınızı dizayn ederken kullanacağınız renkler, objeler, formlar genel olarak kendi içinde bir ahenk oluşturmalı. Bu ahengi göz önüne aldığımızda duvara asacağınız tablolar çerçevesinde objeler de görsel bir etkileşim içerisinde olacağını unutmayın. Yukarıdaki görselli incelediğimizde farklı formlara ait çerçevelerini bir arada kullanılıp, hem mekanın hem de duvarın enerjisini yükseltiğini görmekteyiz.

Gözlerinizde Anılarınızı Canlandırın

Duvarlarınıza kişisel bir kimlik kazandırmak adına sizin için özel ve anlamlı olan fotoğraf kareleri ille duvarlarınızı süsleyebilirsiniz. Duvarlarınızın albenisini artırmak adına siyah beyaz bir fotoğraf kurgusu yapabilirsiniz.

Kontrast Oluşturun

Evinizin çizgisinde minimal, çağdaş veyahut yalınlık var ise çağdaş sanat eserleri yada heykellerden oluşan bir kurgu oluşturabilirsiniz. Tercihinizi elegan bir görünümden yana yapmayı düşünüyorsanız , kabartmalı antika çerçeveler düşünebilirsiniz.

Asimetrik Düzen

Farklı formları bir arada kullanmayı düşünürseniz asimetrik bir düzen oluşturarak doğal bir denge oluşturabilirsiniz.

Yaşanmışlık Hissi Yakalayın

Yaşadığınız ortamda bir taraftan yaşanmışlık hissini oluşturmak bir taraftan da dinamizmini artırmak adına çerçeveleri duvara asma yerine duvara dayama yöntemini kullanabilirsiniz. Mesela duvar rafları kullanıyorsanız, çerçeveleri bu alanlara bırakabilirsiniz.

Yaratıcılığınızı Konuşturun

duvarda çerçeve düzenleme

Evinizin enerji artırmak adına dilerseniz duvarda görmek istediğiniz fotoğrafları çerçeve ile sergilemek yerine, fotoğrafları renkli desenli bantlar ile duvara yapıştırabilirsiniz.

Pratik Öneriler

Eğer duvarlarınızı delmek istemiyorsanız ama aynı zamanda mekanda resimlere veya tablolara yer vermeyi düşünüyorsanız, şöyle bir yol deneyebilirsiniz. Konsol, dresuar veya duvar nişlerini çerçeveleri sergilemek için kullanabilirsiniz. Dizaynı biraz daha zenginleştirmek adına çerçevelerin yanına dekoratif unsurlar bırakabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. çerçeve asma fikirleri Duvarlarınıza Estetik Katacak Çerçeveler için yorumda bulun

    Duvarlarınıza Estetik Katacak Çerçeveler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Duvarlarınıza Estetik Katacak Çerçeveler için ilk yorumu yapabilirsin.