Çarpıcı Resim Çerçevesini Kendin Yap

Tarzınızı yansıtacak birbirinden çarpıcı kendin yap resim çerçeveleri ile evinizin havasını değiştirmeye hazır mısınız ?

Ölümsüzleştirmiş olduğunuz her fotoğraf karelerini muhafaza etmek için kendi tarzınızı yansıtacak olan fotoğraf çerçevesini kendiniz yapmaya ne dersiniz ? Kendi yapmış olduğunuz çerçeve sayesinde fotoğrafınızla bütünleşerek daha bir anlam kazanacaktır.

Bir taraftan fotoğraflarınızı muhafaza edebileceğiniz bir taraftan da dekorasyon alanınıza farklı bir yorum katacağınız çerçevelerin yapımına dilerseniz, birlikte başlayalım.

Aklınıza gelebilecek hemen hemen her türlü malzeme ve materyal kullanarak çok şık resim çerçeveleri yapmak mümkün. Hangi malzemeyi kullanırsanız kullanın, öncelik fotoğrafın ön plana çıkması olsun. Yapacağınız resim çerçevelerini ister masa üstünde, ister duvara asarak, isterseniz de arka planda çeşitli objeler kullanarak ev dekorasyonuna farklı bir şıklık katabilirsiniz. Şimdi bu bilgiler ışığında birkaç çerçeve yapımını sizler ile paylaşalım.

Keten Kumaş Kullanabilirsiniz

keten kumaştan çerçeve yapımı

📌 İstediğiniz boyutta bir kutu

📌 Keten kumaş

📌 Yapıştırıcı

📌 Fotoğraf

📌 Küçük mandallar

Hazırlanışı

Kutuyu bir güzel keten kumaş ile kaplıyoruz.

İster kutunun her tarafına isterseniz de sadece bir yüzüne fotoğrafı yapıştırın.

Çerçeveye küçük bir estetik katmak için yukarıdaki görsel de olduğu gibi küçük mandallar kullanabilirsiniz.

Kağıt Bantlardan Çerçeve Yapımı

renkli bantlardan çerçeve yapımı

📌 Fotoğraf

📌 İstediğiniz renklerde kağıt bant

📌 Makas

Hazırlanışı

Fotoğraflarınızla duvarda güzel bir kompozisyon oluşturabilirsiniz. Bunun için seçmiş olduğunuz fotoğrafları renkli kağıt bantlarla yapıştırabilirsiniz. Nasıl bir şekil oluşturmak tamamen sizin zevkinize kalmış.

Dondurma Çubuğundan Çerçeve Yapımına Ne Dersiniz ?

dondurma çubuğundan çerçeve nasıl yapılır

📌 6 tane dondurma çubuğu

📌 Fotoğraf

📌 Renkli bantlar

📌 Süslemek için çeşitli sticker tarzı aksesuarlar

📌 Yapıştırıcı

Hazırlanışı

Öncelikle renkli bantla dondurma çubuklarını bir güzel tek tek bantlıyoruz. Bantlamış olduğumuz dondurma çubuklarını yapıştırıcı ile iyice birbirine yapıştırıyoruz. Hazırlamış olduğumuz fonun üzerine fotoğrafı yapıştırıyoruz.

Evdeki Nesneleri Kullanabilirsiniz

vazodan neler yapılır

Evdeki bazı nesneleri çerçeve olarak değerlendirmeyi düşündünüz mü hiç ? Mesela bu görsel görüldüğü üzere bir vazonun üzerine fotoğraf yapıştırabilirsiniz. Vazo dışında, mumluk, kavanoz aklınıza gelebilecek daha farklı nesneleri güzel bir çerçeveye dönüştürebilirsiniz. Bu sayede farklı bir anlam kazanarak ilgi odağı olur.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?