in

Dekorasyonunuzu Renklendirecek Kendin Yap Önerileri

kesme tahtasından servis tahtası nasıl yapılır

Küçük dokunuşlar ile yaşam alanlarınızın dekorasyonuna renk katacak, hem de görsel bir estetik katacak olan birbirinden farklı kendin yap önerilerimizle sizlerle birlikteyiz.

Mutfakta kullandığımız bazı araç ve gereçlerin görünümünde küçük oynamalar yaparak albesini artıracak, evde kullanmadığımız bazı ürünlere yeni kimlikler kazandıracağımız, evimizi daha renkli bir hale getirecek olan yeni fikirlerimizi sizler ile paylaşmaya başlıyoruz. Hazır mısınız ?

Ananas Şekilde Servis Tahtası Yapmaya Ne Dersiniz ?

Kendimiz yada sevdiklerimiz için hazırlamış olduğumuz birbirinden lezzetli menülerin yapılışı kadar sunumu da son derece önemlidir. Özenerek ve severek hazırlamış olduğumuz birbirinden farklı yiyecek ve içecekleri farklı bir şekilde sunmayı çok istiyorsunuz ama servis sunumu içinde fazla bir bütçeniz yok ise, birazdan sunacağımız öneriyi hayatta geçirebilirsiniz.

kesme tahtasından servis tahtası nasıl yapılır

Kullanmadığınız eski bir kesme tahtasını ananas şekline çevirip ortasına da britten bir şerit yapabilirsiniz.

Çalışma Masasınızı Renklendirin

Çalışma alanını birazcık renklendirmek fena olmaz, diyenlerden misiniz ? Eğer yanıtınız ”evet ” ise birazdan sunacağımız fikir hoşunuza gidecektir.

masa üstü lava lambası yapımı

Masa üstü lava lambası yapabilirsiniz ? Nasıl mı ? Bir kasenin içerisine bir miktar su bırakıyoruz. Bu suyun içerisine birkaç damla gıda boyası ekleyip, karıştırıyoruz. Cam bir şişenin 3/ 4 ünü su ile dolduruyoruz. Şişenin içine biraz önce kasede renklendirdiğimiz suyu ekliyoruz. Renkli suyun şişenin dibine inmesini bekliyoruz. Daha sonra bir tane tealight mumu şişenin içine bırakıyoruz. Son olarak şişenin içine bir tane alka seltzer tableti atıp, şişenin ağzını iyice kapatıyoruz.

Dekoratif Yastıklarınızı Renklendirin

Oturma gruplarınıza eşlik eden dekoratif kırlent yada yastıklarınızı biraz renklendirip, hareketlendirmeye ne dersiniz ?

diy dekoratif yastık

Hepimizin kıyafet dolabının bir köşesinde giymediği ama bir türlü de atmaya kıyamadığı beyaz tişört vardır. Şimdi o beyaz tişörtleri değerlendirmenin tam zamanı. Nasıl mı ? İlk önce beyaz tişörttü bir güzel akrilik boya ile boyuyoruz. Sonra boyadığımı bu tişörttü kırlentlere kılıf olarak takabilirsiniz.

Duvar Dekorasyonu İçin Kendi Rafını Kendin Yap

Belki küçük ev aksesuarlarınızı, objelerinizi, belki de kitaplarınızı veya dergilerinizi yerleştirecek yeni yerler arayışı içindesinizdir. O zaman hemen kollarımızı sıvayıp, kendi rafımızı yapmaya başlayabiliriz.

halatlı raf yapımı

Yeteri miktarda tahta parçası ve halat ip işimizi görecektir. Tahta parçasının dört bir köşesine delikler açıp ipi geçirip, hazırlamış olduğumuz rafı duvara monte etmemiz yeterli. Tabi bu noktada yaratıcılığından yararlanmayı da ihmal etmiyoruz.

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Evde Çalışanlar İçin 4 Dekoratif Öneri

gri ev dekorasyon fikirleri

Pinterest Evine Sahip Olmanın Yolları