Her Alan İçin Büyüleyici Kutu Raf Fikirleri

Her alan için büyüleyici kutu raf fikirleri, yeni nesil tasarımlara desteklenmektedir. Yaşam alanlarınıza estetik katacak aynı zaman şık bir depolama alanı oluşturmanıza yardımcı olacak kutu raf modelleri ile tanışmaya hazır mısınız ?

Her evin hatta iş yerlerinin çeşitli raflara ihtiyacı olabiliyor. Mesela oturma alanlarımızda süs eşyalarımız sergilemek için, çocuk odasında , çocuklarımızın oyuncaklarını yerleştirmek için, mutfağı daha kullanışlı depolama alanları oluşturmak için raflara ihtiyaç duyabiliyoruz. Bunun dışında iş yerlerinde arşivlerimizi muhafaza etmek yada büro malzemelerini bırakmak için yine raflara ihtiyaç duyabiliyoruz.

Peki , yaşam alanlarımızda akıllı depolama alanları oluşturmak için ne tür bir raf seçmeliyiz ? Öncelikle kullanacağınız mekanın fiziksel özelliğini göz önüne alarak raf seçimi yapabilirsiniz. Bizim önerimizi soracak olursanız, hem kullanım açısından işinize yarayacak, hem de mekana şıklık katacak olan kutu raf modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Şimdi dilerseniz gelin birlikte görseller eşliğinde kutu rafların mekanlarımıza katacağı işlevselliği ve şıklığı görelim.

Çerçeve Kutulu Raflar

kutu raf modelleri

Boş duran duvarlarınıza biraz estetik biraz da işlevsellik kazandırmak adına çerçeveli kutu raf tasarımlarından yararlanabilirsiniz.

Asılı Kutu Raflar

kutu raf çeşitleri

Dilerseniz kendi kutu rafınızı kendiniz yapıp, evinizde farklı bir ambiyans katabilirsiniz. Mesela yukarıdaki görselde olduğu gibi yapımı oldukça basit görünümü oldukça şık bir raf yapabilirsiniz. Bu rafı yapmanız için bir ahşap kutuya, istediğiniz renk boyaya ve halat bir ipe ihtiyacınız olacaktır.

Eski Çekmeceleri Değerlendirin

çekmeceden kutu raf yapımı

Elinizin altında eski çekmeceler bulunuyorsa, bunları değerlendirmenin tam zamanı. Eski çekmecelere birkaç küçük dokunuş yaparak, yeni bir görünüme kavuşturup, onları yeni bir depolama alanı olarak kullanabilirsiniz.

Raflarda Mermer Şıklığı

kutu raf fikirleri

Yaşam alanlarınıza yeni bir estetik katmaya ne dersiniz ? Cevabınız ”evet” ise, peki bu estetiği mermer ile katmaya ne dersiniz ? Nasıl mı ? Boyalar ile mermer görünümü vererek yapabilirsiniz. Yukarıdaki görselde de görüldüğü üzere ahşap bir kutunun zemine önce beyaz sprey boya ile boyanmış. Daha sonra akrilik boyalar ile mermer görünümünü oluşturmak için dalgalı çizgiler yapılmış. Siz dilerseniz bu fikirden yola çıkarak ister tek renk tercih edebilirsiniz. Dilerseniz de farklı renk ve tonları kullanarak farklı şekillerde yapabilirsiniz. Tamamen göz zevkinize kalmış.

Her Alan İçin Büyüleyici Kutu Raf Fikirleri

Kutularla Minimalist Duvar Rafları Yapabilirsiniz!

Özellikle kutularla minimalist duvar rafları oluşturmak, yaşam alanlarında harika bir etkiye imza atmak anlamına gelir. Dike bir şekilde bir tasarım yapacak olursanız yerden tasarruf da sağlarsınız.  Bununla birlikte vivense duvar raflarından esinlenerek, çok daha göz alıcı tasarımlara imza atabilirsiniz. Böylece hem işlevsel hem de görsel değere sahip duvar raflarına sahip olabilirsiniz. Ayrıca kutuları farklı renklere boyayarak, duvarınızda harika bir renk cümbüşü oluşturmanız da mümkün!

Bir yanıt yazın