Cafe Dekorasyonu İçin İlham Verici Fikirler

İçindekiler

Cafe dekorasyonu için ilham veren fikirler farklı tasarımlarla desteklendiklerinden göz alıcı bir görselliği de ortaya koyabilmektedir. Biliyorsunuz dekorasyon işi oldukça zordur. Yaşadığımız alanı hem zevkimize göre dizayn etmek, hem de kullanışlı bir hale getirmek için bir takım ince noktaları göz önüne bulundurmak gerek. Hele de söz konusu bir ticari bir mekanın dekoru ise bu zorluk derecesi daha da arttığını söyleyebiliriz.

Mesela cafe dekorasyonlarını ele alalım. İlk bakışta cafenin dış görünümü bulduğu konumda dikkat çekici bir güzelliğe sahip olmalı. Dışarıdan şöyle bir baktığımızda davetkar bir yanı olmalı. Cafeden içeri adım atar atmaz, sıcak bir atmosfer bizi sarmalı. İç dekoru ile göz estetiğimize hitap etmeli aynı zamanda konfor ve rahatlığı sunmalı.

Eğer hizmet sektörüne cafe ile girmeyi düşünüyorsanız, bazı ayrıntıları göz önünde bulundurmanızda fayda var. Öncelikle nasıl bir konsept oluşturacağınıza karar vermelisiniz. Belirlediğiniz konsept doğrultusunda renk kombinasyonları oluşturmalısınız. Mekanınız için tercih edeceğiniz, masa, sandalye, dekoratif aksesuarlar ve diğer unsurlar birbirleri ile ahenk içinde olmalı.

Konumuzun bu bölümünde şimdilerde cafe açmayı düşüneler veya işletmekte oldukları cafeye yeni bir soluk getirmeyi düşünenler için fikir amaçlı bir kaç öneride bulunmak istiyoruz.

Tarzınızla Fark Yaratın

cafe dekorasyon fikirleri

Yukarıdaki görselli incelediğimizde mekanın iç dekoru için şu ayrıntılar göze çarpmakta . Öncelikle ezber bozan bir dekorasyon ile karşı karşıya olduğumuzu söyleyebiliriz. Bu mekanda dikkatimizi çeken unsurlar arasında şunları sıralayabiliriz. Mekan için özel tasarımlı sandalyeler seçilmiş. Ortamda modern renk kombinasyonu oluşturarak göz estetiğine hitap edilmekte. Kolonun önünde bulunan ahşap fıçı ile mekanda rüstik bir atmosfer oluşturulmuş.

Sıra Dışı Tasarımlar

değişik cafe dekorasyon örnekleri

Alışılagelmiş aydınlatmalar, masa, sandalye , renkler ve desenlerden biraz sıyrılıp, farklı renkler, desenler ve mobilyalar tercih ederek, mekanın albenisini artırabilirsiniz. Bu mekanda olduğu gibi farklı bir zemin döşemesi tercih ederek, çağdaş çizgiye biraz farklı renkler ve kendi yorumunuzu katarak , kendinize özgü bir dizayn oluşturabilirsiniz.

Ferah Alanlar

modern cafe iç mekan dekorasyonları

Eğer pastane usulü veya sabah kahvaltısının olacağı bir yer açmayı düşünüyorsanız, mümkün oldukça mekanınızın dinlendirici bir yanı, yeni bir güne enerji dolu başlamaya yardımcı olacak hem de ruhu dinlendirecek bir mekan oluşturmanızı öneririz.

Cafeler İçin İç Açıcı Dekorasyon Fikirleri

Cafeler İçin İç Açıcı Dekorasyon Fikirleri

Cafe dekorasyonu fikirleri gündeme geldiği zaman karşımıza geniş kapsamlı seçenekler çıkar. Cafelerde ferah bir ortamı oluşturmayı isteyenler için cam her zaman popüler bir yapı malzemesi olarak karşımız çıkar. Özellikle temperli camların güvenli bir şekilde hizmet sunuyor olması, dekorasyonlarda da bu tarz yapı malzemelerinin kullanılmasını mümkün kılmaktadır. İç dekorasyonlarda cam rafların kullanılması ya da cam masaların tercih edilmesi şık bir görselliğin yansıtılmasını da mümkün kılar. Ayrıca iç mekanın daha açık tonlarda boyanarak ışıklandırılması da harika bir dekorasyon fikrinin karşımıza çıkmasını mümkün kılar.

Bir yanıt yazın