in , ,

Yaşam Alanları İçin Dekoratif Raflar

dekoratif raflar
dekoratif raflar

Son birkaç yıldır, hem duvar dekorasyonlarına estetik katmak adına, hem de duvarları dekorasyonun bir parçası haline getirmek adına dekoratif raflar, başta çalışma odaları olmak üzere evin farklı mekanlarında oldukça aktif halde kullanılmaya başlandı. Özellikle çalışma alanlarında kitaplıklardan, kütle olarak daha az yer kapladıkları için tercih edilmekte.

Başta belirtiğimiz gibi sadece çalışma alanlarında kitaplık niyetine kullanılmıyor. Yaşadığımız mekanların, farklı alanlarında, değişik dekoratif raflar kullanıyoruz. Hemen bunla ilgili birkaç örnek paylaşalım.

Duvar Platformlarına Entegre Edilen Raflar

Çağdaş çizgide dizayn edilmiş bir oturma alanı hayal edin. Şimdi bu odanın duvarlarına hareketlik kazandırmak adına raf sistemi, duvara ve tavana uygulanabilen ahşap bir platformun entegre edin. Çağdaş çizgi ile dizayn edilmiş bu alan bu raf sistemi uygulamasıyla bir anda son derece yaratıcı bir dekor unsuruna dönüştüğünü göreceksiniz. Göz estetiğine biraz daha hitap etmesi adına rafların içerisine siyah kütleler yerleştirebilirsiniz. Son dokunuş olarak, ister kitaplarınızı, ister seyahat ettiğiniz yerden aldığınızı objeleri ve nesneleri bu raflara yerleştirerek, mekana estetik katabilirsiniz.

Metal Raflar

Yeni sezon ev dizaynında endüstriyel stil oldukça revaçta. Eğer sizin de ev dizaynında endüstriyel çizgi hakim ise, bu çizgi elit bir şekilde tamamlamak adına duvarlar için metal raflar düşünebilirsiniz. Eğer bu metal rafların odanın merkez noktası olmasını istiyorsanız , şöyle küçük bir uygulamaya yapabilirsiniz. Farklı yüksekliklerde raf sistemi tercih ederek, hem daha fazla objeler için yer ayarlamış olursunuz, hem de bu noktayı odak noktası yapmış olursunuz.

Köşem Raf Sistemleri

Bir oturma odası veyahut bir salon hayal edin. Bu mekanda çağdaş çizginin hakim olduğu, göz estetiğine hitap eden parlak kumaşlar, sleek yüzeyler ve kontrast renkler hakim. Odaya göz alıcı bir göz ile baktığımızda ilk etapta sanki köşe de kalmış gibi görülen aslında odanın en önemli unsuru olan bir raf sistemi görmekteyiz. Bu sistemin devamında duvar estetiğini tamamlayan raflı bir tv ünitesi de yerleştirdiğimiz an, duvarlar daha bir görsel, daha bir kullanışlı bir hale geldiğini görmek mümkün.

Sizlerde böyle güzel raflarla dekoratif bir ortam yaratmak istiyorsanız bu fikirleri uygulamanızda yarar olacaktır.

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

avize modelleri 2020

Yeni Sezon Avize Tasarımları

dekoratif kolonlar

Köşe Dekorasyonu İçin Harika Fikirleri