Fark Yaratacak Dekorasyon Önerileri

Yaşam alanlarınızın dekorasyonuna küçük ama etkili dokunuşlar yaparak evinizin atmosferini değiştirip, yenileyebilirsiniz. Çoğu zaman es geçtiğimiz yada fazla üstüne düşmediğimiz bazı basit dokunuşlar ile ev dekorasyonunuzda farklılık oluşturabilirsiniz. İşte yaşam alanlarınızın çizgisinde farklılık oluşturacak yollardan birkaçı.

Biliyorsunuz yaşam alanlarımızı olduğundan daha büyük, daha ferah, daha aydınlık göstermek için bazı küçük dekorasyon hilelerine başvurabiliyoruz. Bazen odanın bir bölümüne tek bir dokunuş yapıp bir anda odanın atmosferini değiştirebiliyoruz. Evimizin genel çizgisine hitap eden birkaç küçük aksesuarlar ile evimizin çizgisini daha belirgin hale getirebiliyoruz. Bu konuda size ilham vermesi adına dekorasyonunuzda farklılıklar yaratacak olan birkaç öneride bulunalım.

Dekoratif Aynalar

dekoratif ayna çeşitleri

Biliyorsunuz dekorasyonda en çok kullanılan unsurların arasında aynalar ilk sıralarda yer almakta. Ayna, bulunduğu mekanda derinlik hissi uyandırdığı kadar, mekanın daha aydınlık ve ferah görülmesine de yardımcı olur. Sizde evinizin herhangi bir alanına derinlik kazandırmak için ayna arayışı içerisindeyseniz, son dönemlerde oldukça trend olmaya başlayan rattan ve hasır detayların kullanıldığı ayna modellerine göz atabilirsiniz. Bu modern tasarıma sahip aynaları dilerseniz duvara asabilir, dilerseniz de boy aynası tercih edip, mekanın bir köşesine konumlandırabilirsiniz.

Oturma Odaların ve Salonların Gözdesi Orta Sehpalar

orta sehpa modelleri ve dekorasyonu pinterest

Hem dekoratif bir unsur olarak hem de kullanım açısından orta sehpalar oturma odası ve salonların vazgeçilmez mobilya parçaları arasında yer almakta. Orta sehpanızın , odanın odak noktası haline getirmek için sehpanın üzerine mumlar yerleştirebilirsiniz. Küçük aksesuarlar, bitkilere yer verebilirsiniz. Sevdiğiniz dergileri üzerinde sergileyebilirsiniz.

Orta sehpa dekorasyonu ile ilgili dilerseniz ; ” Orta Sehpa Nasıl Dekore Edilir ? ” ve ” Tarz Yaratacak Sehpa Üstü Aksesuarlar ” konularımıza göz atabilirsiniz.

Son Dönemlerin Trendi Hasır Parçalar

ev dekorasyonu için hasır parçalar

Yeni yeni dekorasyon alanında kendini göstermeye başlayıp, hızlı bir çıkış yakalayan dekorasyon ürünleri arasında hasır ve rattan parçalar oldukça popüler olmaya başladı. Evinizde farklı bir modern tarz oluşturmak salaş ve sıcak bir atmosfer yaratmak için rattan tepsiler, hasır sepetler, mumlar ve kilim tercih edebilirsiniz.

Canlı Çiçekler

ev için canlı çiçek önerileri

Evinizde doğal bir koku ve doğal bir enerji vermek için canlı çiçeklerden yararlanabilirsiniz. Evde rahatlıkla bakım yetiştirebileceğiniz bitki ve çiçekleri evinizin bir köşesine yerleştirerek küçük bir ev botanik köşesi oluşturabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?