Zımparasız Mobilya Boyama Nasıl Yapılır?

Herkes gibi siz de evinize yeni eşyalar almak ya da var olan eşyalarınızı daha uygun fiyatlar ile yenilemek istemişsinizdir. Mobilyalarınızı yenilemenin en pratik yolu boyamaktır. Fakat boyarken genellikle zımpara kullanılır ve bu da eski ve sizin için önemli eşyalarınızı riske sokabilir. Fakat mobilyalarınızı boyarken zımpara kullanmak istemeyen herkesin aklında zımparasız mobilya boyama nasıl yapılır sorusu vardır. Genel olarak çok basit bir yöntemdir. Bunun için bilmeniz gereken şey mobilyanızın hangi tür boya ile boyanması gerektiğidir. Zımparasız boyama tekniğinde mobilyalar için genellikle tebeşir boya kullanılmaktadır. Yapısı gereği mobilyaya hiç zarar vermeyen bu boya türü aynı zamanda çok şık görünmektedir.

Mobilya Boyama

Zımparasız Mobilya Boyama Nasıl Yapılır ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çoğu zaman mobilya boyamak göründüğü kadar basit değildir. Dikkat etmeniz gereken incelikler vardır ve bu incelikler mobilyanızın daha güzel görünmesini sağlar. En önemli konu boya ve renk seçimidir. Zımparasız mobilya boyama nasıl yapılır diye merak eden herkesin aklındaki diğer soru kaç kat boyama yapılacağıdır. Genellikle iki ya da üç kat boyama yapılsa da bu mobilyaya ve altındaki renge göre bazen dört ya da beş de olabilir. Zımpara uygulanmadığı için kat sayısı neredeyse hiç tek değildir. Bu sebeple boyayacağınız mobilyanın büyüklüğüne göre fazla miktarda boya almak her zaman daha iyi olacaktır. Aksi durumda boyama işlemini yarıda kesmeniz gerekebilir.

Zimparasiz Boyama

Zımparasız Modern Mobilya Boyama

Eski mobilyalarınızı boyayarak modern bir görünüme kavuşturmak isteyebilirsiniz. Bu durumda bilmeniz gereken bazı ipuçları var. Bu ipuçlarının en önemlilerinden biri de boyama sonrası yapılacak eklemelerdir. Zımparasız modern mobilya boyama sonrasında örneğin bir dolabı boyadıysanız dolabınıza eklemeler de yapmalısınız. Örneğin dolabın kapaklarına yeni kulp takarak daha şık ve modern bir görünüm elde edebilirsiniz. Eski mobilyalar nasıl boyanır konusunda kurtarıcınız olabilecek bir diğer ipucu ise Polisant Anti Aging x1 boyadır. Bu boya türü mobilyaları zımparasız boyamak için kullanılan en yaygın boyalardandır. Bu boyayı kullanarak mobilyalarınızı istediğiniz şekilde boyayabilir ve yepyeni bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Zimparasiz Nasil Boyanir
Zımparasız Mobilya Boyama Nasıl Yapılır?

Zimparasiz Mobilya Boyama Nasil Yapilir

Komodin Boyama
Zımparasız Mobilya Boyama Nasıl Yapılır?

Mobilya Nasil Boyanir Zimpara Yapmadan Mobilya Boyama Zimparasiz Boyama Yapmak Zimparasiz Kitaplik Boyama Zimparasiz Komodin Boyama

Bir yanıt yazın