in , ,

Yılbaşı Çelengi Yapmaya Ne Dersin ?

evde yılbaşı çelenk yapımı

Keyif dolu bir yılbaşı dekorasyonu kurgulayarak , 2021 yılını daha güzel karışlamaya ne dersiniz ? Hazır bu hafta sonu evdeyiz. Şöyle hem bizim için eğlenceli hem de evimizi yılbaşı moduna koyacak olan bir şeyler yapabiliriz. Ne gibi mesela , dediğinizi duyar gibiyiz. Birlikte güzel bir yılbaşı çelengi yapabiliriz . 😉

Yapacağımız yılbaşı çelengi ile kendi evinizi süsleyebileceğiniz gibi, dilerseniz eşinize, dostunuza ve arkadaşınıza da güzel bir yılbaşı hediyesi olarak da verebilirsiniz. Sözü daha fazla uzatmadan, hemen kendi yılbaşı çelengini nasıl yapabileceğiniz konusunda önerileri sizlerle hemen paylaşmaya başlıyoruz.

Yeni yıl dekorasyonların ve kapı süslerin en güzel unsurları arasında çelenkler yer almakta. Nasıl bir çelenk yapacağınız tamamen sizin hayal gücünüze , göz estetiğinize ve zevkinize kalmış bir şey.

Diyelim ki, yaşam alanınızda klasik bir çizgi hakim. Bu klasik çizgiye hitap edecek yeni yıl konsepti yaratmak için çam dallarından oluşan güzel bir çelenk yapabilirsiniz. Tercihinize göre hazır alabileceğiniz gibi dilerseniz dışarıdan toplamış olduğunuz çam dallarını güzel bir şekilde bir araya getirip kendinizde yapabilirsiniz. Çam dallarından oluşan çelenginizi mumlar ve kurdele ile süsleyebilirsiniz.

Çelengin dışında farklı bir şey yapmak modern bir yorum katmak için şöyle bir kombinasyon da oluşturabilirsiniz. Göz estetiğinize hitap eden dekor ile ahenk sağlayacak bir mum sepetini edinebilirsiniz. Bu mum sepetinin içerisine çam dallarını, kozalakları ve sevdiğiniz kokulardan oluşan mumları yerleştirebilirsiniz.

Ben alışagelmişin bir tık daha dışına çıkmak istiyorum, diyenlerdenseniz , sizin içinde şöyle bir öneride bulunabiliriz. Çam dallarını bir kenara bırakıp, tamamen farklı bir malzeme tercih edebilirsiniz. Mesela, deniz topalak dalları yada yılbaşı çiçeği olarak bilinen kokina çiçeği dalları veya daha farklı dalları bir araya getirerek süsleyebilirsiniz. Zevkinize göre dilerseniz kurutulmuş kozalakta tercih edebilirsiniz.

mumlarla yılbaşı çelengi yapımı

Mekanda loş bir ışık romantik bir ambiyans oluşturmak içinde mum tercihinizi büyük mumdan yana yapabilirsiniz. Büyük mum, hem görsellik açısından, hem de kokusu itibariyle, çelenge yakışıyor.

Son bir öneride daha verip, konumuzu sonlandıralım. Şeffaf bir kasenin içerisine LED ışıklı mumlar yerleştirebilirsiniz. LED ışıklı mumlarda mekanda şahane bir atmosfer oluşturuyor.

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

2021 pantone renkleri

Pantone 2021 Yılın Rengi Seçti

yılbaşı ağacı süsleme örnekleri

Yılbaşı Ağacı Süslemenin Püf Noktası