Zemin Uygulamalarında Son Trendler Nelerdir ?

Sevgili ev dekorasyon okurlarımız için dekorasyon alanındaki son gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Dekorasyon tutkunları için bugün zemin alanındaki son gelişmeleri paylaşacağız.

Gün geçtikçe popülerliği artmaya başlayan dekorasyon uygulamaları arasında zemin uygulamaları oldukça popüler olmaya başladığının altını çizmek isteriz. Kısa bir zaman dilimine kadar ruhsuz, cansız bir görünüme sahip olan evimizin ve iş yerlerimizin zeminleri günümüzde farklı malzemelerden yapılan zemin kaplama ürünleri sayesinde daha canlı bir görünüme kavuşmuş durumda. Daha düne kadar ev dekorasyonlarında ilk etapta mobilyalar, duvar dekorasyonu ve aydınlatma ürünleri dikkat çekerken, şimdilerde ise zemin kaplamaları, yada zemin döşemeleri dikkat çekmeye başladı.

Bir mekanın görselliğini belirleyen en önemli unsurlardan biri zemindir. Peki, odanın estetiğini artıran , mekanın ambiyansını büyük ölçüde etkileyen zemin uygulamasında, hangi malzemeyi tercih etmeliyiz, hangi oda için nasıl bir uygulama yapmalıyız ?

Göz estetiğine hitap eden aynı zamanda çarpıcı bir dekorasyon oluşturmak için her ne kadar ilk etapta kişisel zevk ve tercihlerimiz gelse bile, unutmayın ki evin her mekanı için uygun zemin kaplamaları son derece önemlidir.

Zemin Uygulamaları İçin En Uygun Alternatifler Nelerdir ?

mermer granit yer zemin döşemesi

Mekanı hem daha geniş, hem daha ferah göstermek için daha az kaygan aynı zamanda daha kalın olan yer seramikleri tercih edebilirsiniz. Bu uygulama için porselen karo , sırlı seramik ve terracota gibi seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz.

Temizlik açısından kolaylık arıyorsanız seramik karoları önerebiliriz. Bu nokta küçük bir not paylaşalım. Dış mekan kullanımları için seramik karolar pek uygun olmayabiliyor. Temizlik açısından kolaylık sağlaması için sırlı veya sırsız seramikleri düşünebilirsiniz.

banyo zemin uygulamaları

Günümüzde en çok tercih edilen doğal taş zemin kaplamalarına değinecek olursak, şu bilgileri sizlerle paylaşabiliriz. Aşınması zor, suya dayanıklı özelliği ile doğal taş imitasyonu olan porselen karolar oldukça dikkat çekmekte. Geniş renk ve abat seçeneğine sahiptir.

oturma odası mozaik zemin kaplama

Günümüz trend zemin uygulamaları arasında hangisi yada hangileri bulunuyor, diye soracak olursanız, ilk etapta mozaik olduğunu söyleyebiliriz. Değişik renk ve motifleri sayesinde başta banyo ve mutfaklar olmak üzere evinizin iç mekanlarında gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?