Yılbaşı Sofrası Nasıl Düzenlenir ?

Umutlarımızın tazelendiği, yeni hayallerin kurulmaya başlandığı, sevdiklerimizle birlikte evde geçireceğimiz yılbaşı için son hazırlıklar devam ediyor.

Malumunuz yaşamakta olduğumuz bu süreçten dolayı, hepimiz bu yılbaşını evde ailemiz ile birlikte geçireceğiz. Yılbaşı gecesini evde ailemizle, sevdiklerimizle geçirmenin keyifli yanları var. Birbirinden lezzetli menülerin bir bir özen ile hazırlanıp, masadaki yerini alacak. Gecenin konseptine uygun yemek masası dizayn edilecek. Bizde sevdiklerimizle birlikte keyifli sohbetler eşliğinde masada buluşacağız.

Hazır söz yılbaşı sofrasından açılmışken, yılbaşı sofranızı nasıl kurgulayacağınız konusunda bir karara vardınız mı ? Eğer henüz aklınızda net bir masa dizaynı yoksa, yada birkaç dokunuş yapıp masanın ışıltısını artırmayı düşünüyorsanız, ” Yılbaşı Sofrası Nasıl Hazırlanır ” başlığı altında sunacağımız önerilerimize göz atabilirsiniz.

Yılbaşı Sofrası Hazırlamanın Püf Noktaları

Yılbaşı sofranızı kurgulamaya başlamak için öncelikle nasıl bir konsept yada nasıl bir stil oluşturmak istediğinize karar verirseniz, masanızın yüzde 50’sini tamamlamış olursunuz.

yılbaşı masası nasıl olmalı

Yılbaşı masasının stili ister rustik, ister klasik, ister sade minimalist bir çizgi de yada çok farklı bir stilde olsun, yapmanız gereken şey madde madde yapılacakların listesini çıkartın. Gece için nasıl bir menü hazırlayacağınızı belirleyin. Aklınızda bulunsun, hazırlayacağınız menüye göre hem tabak seçimleriniz hem de masa yerleşimi değişebilmektedir. Bu durumda masa düzeninizi etkileyecektir.

Tercihinizi gösterişli bir masadan yana yapmayı düşünüyorsanız , ışıltılı dokulara, büyük şamdanlara ve garlandlara yer verebilirsiniz. Bunların yanı sıra ışıltılı bir masa örtüsü, masanıza görsel bir estetik katacak supla ve hem konsepte uygun hem de masanızla bir bütünlük sağlayacak kumaş peçeteleri de unutmuyoruz.

yılbaşı masası nasıl hazırlanır

Tercihinizi minimalist bir stilden yana yapmayı düşünürseniz, masa dizaynı için şöyle bir öneride bulunabiliriz. Öncelikle karışık renk ve düzenlerden uzak duruyoruz. Minimalist stilini oluşturmak için doğal dokular, düz renkler, hafif aynı zamanda şık süslemelere masada yer veriyoruz. Masada minimalist stili tamamlamak adına masa yerleşimini simetrik şekilde yerleştirmenizi öneririz. Simetrik düzen masanın yalın görünmesinde de etkili olacaktır.

Rustik yılbaşı sofrası içinde de , masa dizaynınızda doğal dokulara yer verebilirsiniz. Doğal ahşap, doğal keten kumaş gibi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?