in ,

Yılbaşı Sofrası Dekorasyon Önerisi

2020 yılbaşı sofrası fikirleri

2020 yılını geride bırakıp, 2021 yılına girmeye çok kısa bir süre kala, bir çok evlerde yeni yıl heyecanı sarmış durumda. Yılbaşı gecesini evde ailesiyle ve yakın arkadaşları ile geçirmeyi düşünen sevgili ev sahiplerini şimdiden tatlı bir heyecan sarmış durumda. Bir taraftan ev dekorasyonunda yılbaşı ruhu yansıtılmaya başlarken, bir taraftan da yılbaşı gecesi için nasıl bir masa hazırlayacakları konusunda tatlı bir koşuşturma söz konusu.

Bizde bu tatlı koşuşturmaya ve heyecan ortak olmak adına en şık yılbaşı sofraları kurmalarına yardımcı olmak adına sizlere ilham vereceğini düşündüğümüz fikirleri sizler ile paylaşmak istiyoruz.

Harika Bir Yılbaşı Sofrası İçin İlham Verici Öneriler

Simetri Ön Planda

Davetli misafirlerin yavaş yavaş gelmesi ile birlikte, yılbaşı masasının etrafı giderek dolmaya başlar. Bu nedenle masa dekorasyonu mümkün oldukça net bir şekilde düzenlemeye özen gösterin. Dikkatlerin tamamen birbirinden lezzetli menülerde toplanması için yemek masasında simetrik bir düzen oluşturmanızda fayda var.

Maksimum 2 Renk Kullanın

Masa dizaynında maksimum iki renk kullanmaya özen gösterin. Bu şekilde hem yemek masanız daha zarif, hem de daha şık bir görünüme kavuşturmuş olursunuz. Söz konusu yılbaşı masası olunca böyle bir seçim daha iyi olacaktır.

Doğru Masa Düzeni

yılbaşı masa dizaynı

Öncelikle misafirlerinize nasıl bir menü sunmak istediğinize karar verin. Sonra sunacağınız menü doğrultusunda çatal – bıçak takımını ona göre dıştan içe doğru sıralayabilirsiniz.

İsimli Kartlar

yılbaşı sofrası süsleme

Yılbaşı sofranızı daha keyifli hale getirmek adına gelen misafirleriniz için özel isim kartları hazırlayabilirsiniz. Bu şekilde hem gelen misafirler nereye oturacaklarını bilirler, hem de kendilerini daha özel hissederler.

Masanıza Şamdanlarla Zariflik Katın

yılbaşı sofra dekorasyonu 2020

Yılbaşı gecesi için özenle hazırlayacağınız masayı biraz daha güçlendirmek adına şamdanlardan yararlanabilirsiniz. Bir taraftan mekanda romantik bir ambiyans oluşturmuş olursunuz, bir taraftan da mum ışıkları porselen ve kadehlere yansıyarak güzel bir renge bürünürler.

Sofra Süslemesinde Köknar ve Dalların Etkisi

yılbaşı yemek masası süsleme fikirleri

Sofrada farklı bir atmosfer yakalamak adına doğandan toplayacağınız malzemeler ile sofranızı süsleyebilirsiniz. Özellikle soğukta dışarıdan toplayacağınız çam ağacı ve ladin kozalakları evin sıcaklığın etkisiyle zamanla açılarak çok hoş bir çatırtı sesi oluşturur. Aynı zamanda hoş bir kokuda evi sarar.

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

çocuk odası aksesuarları

Masal Gibi Çocuk Odaları

yeni yıl hediyeleri 2020

Yılbaşı Hediyenizi Seçtiniz mi ?