Yeni Sezon Salon Perde Modelleri

İçindekiler

Yeni sezon salon perde modelleri hangileridir? Pek çok perde modeli bulunmaktadır. Bunlar göz önüne alındığında sürekli değişen modeller ve modalar da vardır. Asıl önemli iş hangi modeli seçeceğinizdir. Mesela fon perde, tül perde, stor perde, ip perde, jaluzi perde, dikey perde… saymakla bitmez! Burada yeni sezon perde modelleri konusunda tercihte bulunurken kapsamlı bir araştırma sürecini takip etmeliyiz.

Günümüz koşullarında perde modelleri gündeme geldiği zaman karşımıza birbirinden farklı modellerin çıktığını rahatlıkla ifade edebiliriz. Burada salon perde modellerinin tercihinde mutlaka kendi ev dekorasyonunuzu dikkate almalısınız. Böylece mükemmel bir görselliğin oluşması noktasında önemli kazanımlara sahip olursunuz.

Yeni Sezon Salon Perde Modelleri1

Salon Perde Çeşitleri Nelerdir?

Yeni sezon salon perde modelleri gündeme geldiğinde perde çeşitlerine dair kapsamlı bir araştırma sürecini takip etmek her zaman önerilmektedir. Bütün bu bilgiler salon perde çeşitlerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

  • Fon Perde
  • Tül Perde
  • Stor Perde
  • İp Perde
  • Jaluzi Perde
  • Dikey Perde

Fon Perde; genellikle tavandan yere kadar uzanan iki tarafında renkli ve kalın perde olan perde modelleridir. Bu perdeler genellikle büyük salonlarda kullanılmak üzere yapılır ve oldukça şık duran perdelerdir.

Tül Perde; hem sade olarak hem fon perdenin içinde kullanılan perde modelidir. Pek çok deseni bulunmaktadır. Dilerseniz petek üstü dilerseniz uzun, küçük camlar için kısa boyutta ya da dümdüz gibi bir sürü seçeneği bulunmaktadır. Modası asla geçmeyen klasik perde modelidir.

Stor Perde; içe doğru sarılabilen genellikle mutfaklarda ve pimapenlerde kullanılan bu perde modeli sarılarak açıp kapanır. Çok az yer kaplar, temizlemesi, taşıması çok kolaydır. Ve oldukça moda olan bu perdeler herkes tarafından tercih edilebiliyor.

İp Perde; ise adı üstünde ipten yapılan salkım salkım olan perde modelidir. Bu perdelerin tek dezavantajı çok ince ipli olanların birbirine karışma sıkıntısı vardır. Onun dışında evinize gayet modern hava katacak bu perdelerin kullanımı oldukça basittir.

Yeni Sezon Salon Perde Modelleri2

Jaluzi Perde; genellikle ofislerde gördüğümüz bu perde modeli evinize son derece modern bir hava katacaktır. Bu perdenin modeli üst üste binmiş katlar ile açılıp kapanabilen perdeler oluşturmasıdır. Bu perdeler salonda pek tercih edilmese de mutfağınıza çok yakışacaktır.

Dikey Perde; Jaluzi perdeden farkı jaluzi perde yatay şekilde kat oluştururken dikey perdenin özelliği dikey şekilde kat oluşturmasıdır. Kolay kullanımı ve kolay temizlenmesi sayesinde pek çok evin tercihi olabilir.

Salon Perde Fiyatları Ne Kadar?

Seçeceğiniz perdeye göre değişmekle beraber metresi 50 TL olan perde de vardır 250-500-700 TL olan perde de vardır. Genellikle tül perdeler en ekonomik olanlarıdır. Modelleri, boyutları değiştikçe fiyatları da değişir. Yeni sezon salon perde modelleri farklı tasarımlarla desteklendiklerinden bu tür tasarımların farklı fiyatlar halinde karşımıza çıktığını rahatlıkla ifade edebiliriz. Burada solon perde fiyatlarına dair kapsamlı bir araştırma sürecini yakından takip etmek her zaman önerilmektedir.

Bir yanıt yazın