Muhteşem Bir Çatı Dairesi Dekorasyonu

Ev dekorasyonunda en zor dekore edilen alanların arasında çatı katları yer almaktadır. Zor olmasının nedenleri arasında, mekan tavanın eğilimli olması ve buna bağlı olarak kullanım alanlarının oldukça dar olmasından dolayıdır. Doğru bir planlama ile çatı katlarını daha işlevsel ve daha şık bir şekilde dekore etmek mümkün.

Şuan için mevcut yaşam alanınızda bir çatı katınız mevcut ise, bu çatı katını nasıl dekore edip, işlevsel hale getireceğinizi düşünüyorsanız, bu konumuz tam sizlik, diyebiliriz.

Çatı Dairesi Dekorasyon Önerileri

Başta da belirttiğimiz gibi doğru bir planlama ile mekanınızı muhteşem bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Şimdi bu alanı nasıl dizayn edebileceğimizi adım adım planlayalım.

Eğilimli Tavan Cazibesi

Bu alanların en cazibeli noktalarından biri sizlerinde tahmin ettiği üzere eğilimli çatılardır. Şöyle ilk bakışta dairenin sanki göze çarpan bir özelliği yokmuş gibi görünse de ortama estetik katan eğimli çatı kendiniz göstermekte. Tabi tavanı cazibeli duruma getiren birkaç nokta var. Örneğin en alçak bölümdeki yükseklik ulaşılamayacak kadar düşük olmamalıdır. Bunun yanı sıra en yüksek bölümde sıradan bir tavandan daha yüksek bir konumda olması estetikli bir görünüm olmasına zemin hazırlayacaktır.

Doğru Planlama – İdeal Ölçüler

resimli çatı katı modelleri

Yukarıdaki görselde görüldüğü üzere toplam alanı 37 metrekareye sahip olan bu ev, ilk etapta bizlere oldukça küçük bir evmiş gibi görünebilir. Her ne kadar ilk etapta böyle bir algı oluşsa da , doğru ve etkili bir planla yapıldığı taktirde küçük bir alanı oldukça büyük bir alanmış gibi dizayn etmek mümkün. Yukarıdaki görselde bunun bir kanıttı.

Eksiksiz ve Kusursuz

çatı katı dekorasyon pinterest

Eve şöyle göz alıcı bir göz ile baktığımızda iç hacim olarak oldukça küçük görülmesine rağmen tek kişinin veyahut bir çift için gerekli olan her türlü donanıma sahip olduğunu görmekteyiz. Her alan kendi içerisinde kusursuz bir şekilde dizayn edilerek, mekana şık bir estetikte katılmış.

Ahşabın Doğal , Yalın ve Vurucu Özellikleri

dar çatı katı dekorasyon

Mekanda ferah bir görünüm oluşturmak adına renk paletinin içinden beyaz ve gri renkler tercih edilmiş. Evi daha da cazibeli hale getiren ise tavan ve zeminde tercih edilen rustik ahşap ürünlerdir. Zemini şöyle bir incelediğimizde açık renk , dokulu ve büyük parçalı rabıtanın , tavana baktığımızda ise koyu renkli ve eskitilmiş kütükler tercih edilerek güzel bir kontrast oluşturulmuş.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. çatı katı dekorasyon pinterest Muhteşem Bir Çatı Dairesi Dekorasyonu için yorumda bulun

    Muhteşem Bir Çatı Dairesi Dekorasyonu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Muhteşem Bir Çatı Dairesi Dekorasyonu için ilk yorumu yapabilirsin.