2021 İç Dekorasyon Önerileri

Gün geçtikçe iç mimarlar, bu sezonun iç dekorasyonun gün yüzüne çıkarmaya devam ediyor. Bizde evlerinin iç mekanlarında yenilik yapmayı düşünen siz sevgili takipçilerimize ilham vermek adına yeni sezon iç dekorasyon fikirlerini paylaşalım, istedik.

Bildiğiniz gibi her yıl farklı bir akım, yaşam alanlarımızı biçimlendirmeye yardımcı oluyor. 2021 yılında oturma odalarımızda, yatak odalarımızda, salonlarımızda ve evimizin diğer alanlarında ne gibi etkiler göreceğimize bir bakalım.

Daha Renkli Oturma Alanları

2020 oturma odası dekorasyon örnekleri

Önümüzdeki sezon başta oturma odaları olmak üzere evin diğer alanlarında farklı renk ve tonların hakim olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle renkli oturma odası dekorasyonları oldukça trend olacağının sinyalini şimdiden veriyor. Bu trendi oturma alanlarına oturma gruplarınızın yanı sıra odaya ekleyeceğiniz bar türü sandalyeler ile yapabilirsiniz. Önümüzdeki sezon favori renkleri nelerdir, diye soracak olursanız, sizlere zümrüt yeşili – safir mavisi renklerini önerebiliriz.

Salon Tercihini Maviden Yana Yapıyor

yeni trend salon dekorasyonları

Mavinin derinliği ve sonsuzluğu evin salonlarını sarmış durumda. Koltuk takımlarından tutunda, salon tekstil ürünlerine kadar, duvardan tutunda, salona estetik katacak olan dekoratif aksesuara kadar mavinin birçok tonunu görmek mümkün. Hem elegan bir görünüm, hem de dinlendirici bir atmosfer oluşturmak adına odanızın fiziksel özelliğine göz önüne alarak gece mavisi, turkuaz mavisi ve tavuskuşu mavisi renkleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Yatak Odalarında Daha Fazla Depolama Alanları

raflı yatak başlığı modelleri

Bildiğiniz gibi yatak odalarının en göz alıcı parçalarından biri yatak başlıklarıdır. Dekoratif açıdan yatak odasına estetik katan yatak başlıkları, şimdilerde yepyeni formlarıyla karşımıza çıkmakta. Depolamalı yatak başlıkları, bir taraftan yatak odanıza estetik katarken, bir taraftan da fonksiyonel özellikleri ile alanda zarif bir depolama alanı sunuyor.

Sosyalleşen Mutfaklar

modern mutfak tasarımları

Gününüz mutfakların ana temasında işlevsellik ve estetik bir arada kullanılıyor. Bir zamanlar sadece birbirinden lezzetli ve değişik menülerin hazırlamak için kullanılan bu alanlar günümüzde artık evlerin sosyalleşme alanı olarak kullanılmakta. Mutfağın bir bölümünde kahve köşesi veya sohbet köşe olarak dizayn edilmekte.

Dekoratif Unsurlar

Günümüzde artık mobilyaların ve ev tekstil ürünlerin yanı sıra yaşam alanlarımızda kullanabileceğimiz dekoratif unsurlar oldukça popüler. Mesela duvar dekorasyona estetik katmak için farklı aydınlatma ürünlerinden yararlanabiliyoruz. Yine mekanların daha ferah ve aydınlık görülmesi için dekoratif duvar aynalarından faydalanıyoruz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. yeni trend iç dekorasyon fikirleri 2021 İç Dekorasyon Önerileri için yorumda bulun

    2021 İç Dekorasyon Önerileri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 2021 İç Dekorasyon Önerileri için ilk yorumu yapabilirsin.