in ,

Yemek Odası Dekorasyonu İçin Öneriler

salon yemek odası dekorasyonu

Son zamanlarda evin en gözde, en ilgi çekici bölümleri arasında yemek odaları yer almaya başladı. Başta aile bireylerin ortak alanı olan yemek masaları, çoğu zaman özel misafirler içinde bir güzel dizayn edinmekte. Nasıl ki her oda kendi içinde dekore edilip, ahenk yakalanıyorsa, yemek odaları da kendi için dekore edilip, muhteşem bir ahenk oluşturmakta.

Yemek odası alanında sizi rahatsız eden bazı unsurların olduğunu düşünüyor yada yemek odanızın dekorasyonu elden geçirmeyi düşünüyorsanız, bu konuda size rehberlik edecek eden önerilerimize göz atabilirsiniz.

Davetlileriniz İçin Şahane Bir Siyah – Beyaz Kontrast Oluşturun

siyah beyaz yemek odası

Özel bir yemek daveti vereceğiniz zaman yemeğe davet ettiğiniz misafirleri muhteşem bir şekilde ağırlamak için yemek alanında asil bir görüntü oluşturmak için siyahın asaletinden yararlanabilirsiniz. Asaletin rengi olan siyaha, eşlik edecek alanı aydınlık gösterecek en güzel renk ise beyazdır. Yemek alanınızın fiziksel özelliğine göre bu iki rengi dengeli bir şekilde kullanarak güzel bir kontrast oluşturabilirsiniz.

Yemek Masanızın Aurasını Artırmak İçin

yemek masası için aydınlatma

Her zaman söyleriz, bir mekanın dekorasyonunda doğru aydınlatma son derece önemlidir. Sizler yemek odanızın dekorasyonu gözler önüne sermek için mekanın aydınlatma sistemi ile ahenk içerisinde olacak seçim yapmalısınız. Özellikle yemek masanızın etkileyici bir auraya kavuşturmak adına özel aydınlatmalar tercih edip, yemek masasını kendisine özgü bir alan oluşturabilirsiniz.

Salon Renkleri Birbirleri İle Ahenk İçinde Olmalı

salon yemek odası dekorasyonu

Şunu hiçbir zaman unutmayın ! Salon ve yemek masası dekorasyonu ayrı yapıldığı zaman ne kadar özen gösterirseniz gösterin, konsept ve renk uyuşmazlığı çıkacaktır. Bu sorunun ortaya çıkmaması için yada en az düzeyde olması için aksesuar – tasarım ve renk salonun genel dekoru ve yemek masasındaki ahengi yakalamalısınız.

Aman Perde Seçimine Dikkat

Yemek alanlarında genelde masa, salona bakan manzaraya karşı durur. Manzaranın etkisinden daha çok yararlanmak için ve dekorasyonda ahengi yakalamak adına perde seçimine çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Perde seçimi yaparken, şu kriter aklınızda bulunsun. Seçeceğiniz perde yemek masasından gelen ışığı kesmemeli, aynı zamanda yemek masası ve perde arasındaki renk ahengini sağlayacak şekilde olmalıdır.

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

kendin yap ofis masası dekorasyonu

Ofis Masanız İçin Diy Fikirleri

küçük alanlar için tasarım

Küçük Alanlar İçin Tasarım Teknikleri