in ,

Yemek Odası Dekorasyon Soruları

sırtsız bank yemek masası takımı

Yemek odası yenilemeyi yada değiştirmeyi düşünüyor yeni oluşum için aklınızda bir takım soruları mı var. Yeni dekoru nasıl kurgulamalıyım, yemek masası seçimi nasıl olmalı, aydınlatma nasıl olmalı vb. birçok sorunun aklınızdan geçtiğini tahmin edebiliyoruz.

İşlevsel özelliğe sahip, kullanışlı aynı zamanda estetik yönü yüksek bir yemek odası dekorasyonu dizayn etmek için bugünkü konumuzu soru cevap şeklinde yapalım istedik. Bu sayede sizde hem aklınızdaki sorulara cevap bulmuş olursunuz, hem de yeni yemek odası dekorasyonu hakkında fikir edinmiş olursunuz.

Soru : Mutfakta Yemek Odası Oluşturulabilir mi ?

Cevap : Diyelim ki, evinizin küçük olduğundan dolayı, salonunuzda yemek alanı mevcut değil. Böyle bir durumda mutfak alanınızda şık bir yemek alanı oluşturabilirsiniz. Bunun için restoran tarzı küçük bir bank, 2 sandalye mutfağınıza yerleştirip, güzel bir yemek alanı oluşturabilirsiniz. Masanın üzerine denk gelecek şekilde tavana bir aydınlatma yerleştirdiniz mi yemek odası atmosferini yakalamış olursunuz.

Soru : Yemek Alanımı Sıradanlıktan Çıkarmak İçin Ne Yapabilirim ?

Dekorunu yenilemeyi düşündüğünüz yemek odası, sıradanlıktan kurtarmak için şöyle bir kurgu oluşturabilirsiniz. Klasik modern bir görünüm oluşturmak için odanın duvarını belli bir yüksekliğe kadar lambri atmosferini oluşturacak paneller ile kaplatabilirsiniz. Oluşturacağınız bu atmosferi daha da belirginleştirmek için avizenin çevresini yuvarlak kartonpiyer uygulaması yaptırabilirsiniz.

Soru : Yemek Odasındaki Sandalyeler Birbirinden Farklı. Nasıl Takım Oluşturabilirim ?

Cevap : Tekli sandalyeler yemek alanında tatlı bir espri oluşturabilirler. Dilerseniz sandalyelerinizi desenli minder ile süsleyebilirsiniz. Diğer bir öneri ise farklı renkte bir masa koltuğu ile kombinleyebilirsiniz.

Soru : Mevcut Aydınlatmayı Değiştirmeden Nasıl Yenileyebilirim ?

yemek odası için metal sarkıt avize

Cevap : Yemek odanızı aydınlatan eski sarkıt metal bir lambanız var. Şuan için yeni bir aydınlatma alamadığınızı var sayalım. Şöyle bir yöntem ile mevcut aydınlatmanızı yenileyebilirsiniz. Odanın renkleri ile ahenk içerisinde olacak bir renk ile sprey boya ile boyayabilirsiniz.

Soru : Kalabalık Aileler İçin Yemek Masası Önerileri

açılabilir yuvarlak yemek masası modelleri

Cevap : Kalabalık bir aile sahip iseniz, yada sık sık evde sevdiklerinize yemek daveti vermeyi seviyorsanız, açılır kapanabilir bir yemek masası tercih etmelisiniz. Rahat ve konforlu bir yemek ortamı oluşturmak için yuvarlak yemek masası tercih etmenizi öneririz.

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

japon ev dekorasyonu

Japonya’dan Minimalist Ev Örnekleri

yeni halı renkleri ve desenleri merinos

Merinos Halı’nın Yeni Koleksiyonu