Yemek Odası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Yemek odası alırken nelere dikkat etmeliyiz? Her mobilya seçiminde olduğu gibi yemek odası mobilyalarını da seçerken bazı kriterlere dikkat etmek gerekir. Yemek odası takımları arasında seçim yaparken öncelikle yaşam tarzımızın çizgisine hitap eden aynı zamanda zevkimizi yansıtacak bir mobilya olmalıdır. Eğer ki evimizin çizgisine, tarzına ve zevkimize hitap etmeyen bir mobilya alırsak, kısa bir süre sonra keşke bunu almasaydık, yeni bir yemek odası olsa iyi olur, dercesine kendi kendimize söylenip dururuz.

Sizler yemek odası takımı seçerken nelere dikkat ediyorsunuz ? Kriterleriniz nelerdir ? Şuan için verecek cevaplarınızı tahmin ediyoruz. Ya , siz nelere dikkat ediyorsunuz, dediğinizi duyar gibiyiz. Hemen yemek odası takımları arasında seçim yaparken nelere dikkat ettiğimizi görseller eşliğinde sizlere aktaralım.

Yemek Odası Takımı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

📌Alan Genişliği Yeterli Olmalı

modern yemek odası takımları

Öncelikle yemek odası takımını kullanacağımız mekanın fiziksel özelliğini göz önünde bulundurmalıyız. Yerleştireceğiniz alanın büyüklüğünü göz önüne alarak yemek odası mobilyalarınızın boyutunu o yönde seçmeniz, yerleşim ve kullanım açısından sizlere kolaylık sağlayacaktır.

📌 Ekstra Depolama Alanları

Mümkün oldukça tercih edeceğiniz yemek odası mobilyasının çok çekmeceli olması, gizli bölümlerin olmasına özen gösterin. Mesela masa bölümünde yer alan gizli bölümler, peçeteleri, peçete yüzükleri, çatal , kaşık ve bıçakları yerleştirebilirsiniz. Masayı hazırlarken bunlar hemen elinizin altında olur. Çok çekmece olmasının avantajı da fazla eşyalarınızı düzenli bir şekilde saklamanız için sizlere ekstradan depolama alanı sunar.

📌 Çizginize ve Tarzınıza Hitap Etmeli

yemek odası takımı seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Kullanım açısından size kolaylık sağladığı gibi görünüş açısından hemen mekanın çizgisine ve tarzına hitap etmeli, hem de sizin zevkinize hitap etmeli. Yemek odası takımını seçmeden bu unsurları es geçmeyin.

📌 Özel Aydınlatmalar

yemek odası aydınlatma fikrileri

Yaşam alanlarınızın işlevselliğini üst seviyeye taşımak adına farklı aydınlatma sistemleri ile farklı kullanım amaçlarına sahip yemek odası takımları arasından seçim yapmanızı öneririz. Mesela yemek masası modeli ile ahenk içinde olan ve sadece yemek masasını aydınlatan özel bir aydınlatma tercih edebilirsiniz. Diyelim ki , yemek odası takımınız salonunuzun bir bölümünde yer alıyor. Hem salonu aydınlatacak hem de yemek alanını ön plana çıkartacak bir aydınlatma sistemi tercih ederek yemek alanınıza farklı bir ışıltı katabilirsiniz.

Yemek Odası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

En Güzel Yemek Odası Modelleri

Misafirlerin ağırlandığı, aile bireylerinin günün belli bir diliminde bir araya geldiği yemek odası modelleri kullanacak kişi sayısına göre değişiklik göstermektedir. En güzel yemek odası modelleri evin konseptine uygun olarak seçilebilir. Evin tüm alanlarında klasik tarz sevenler yemek odasını da bu şekilde seçebilir. Bunun yanında bazı kullanıcılar her odayı ayrı tarzda düzenleyebilir. Modern dokunuşlarla hazırlanmış olan yemek odası modelleri en çok beğenilen modeller olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yemek odası seçilirken öncelikle mobilyaların kalitesine ve kullanacak kişi sayısına bakılabilir. Ardından mobilyaların renginin doğru seçilmesi de önemlidir. Yemek odasında masanın üst kısmında yer alan lambanın masa ile uygun boyutta olmasına dikkat edilmeli.

Bir yanıt yazın