Yemek Odanızı Yenilemek İçin 6 Öneri

Yeni modern dokunuşlar ile yemek odanızın estetiğini gözler önüne sermeye hazır mısınız ?

Yemek odaları başta aile bireyleri olmak üzere yemek davetlerinde merkez olarak hizmet vermektedir. Yemek odalarınızın ister günlük yemek saatlerinde, ister özel davetlerinizde tüm ihtişamı ile sizlere hizmet sunabilmesi için yeni ve modern tasarım fikirlerinden ilham alarak yemek odanıza yansıtabilirsiniz.

Sizlerde yemek odanızın yalın ve çağdaş bir görünüme kavuşturmak istiyorsanız birazdan paylaşacağımız öneriler sizlere yeni ufuklar açacaktır. Bütçenizi fazla zorlamadan uygun bir tadilat için duvarlara yeni fırça izleriyle harikalar yaratabilirsiniz. Kısa bir zaman dilimi ayırarak şahane bir masa örtüsü tasarlayabilirsiniz. Birkaç aksesuar da yemek odasında yerini almaya başladı mı, yeni dekorasyonunuz göz kamaştırıcı bir güzelliğe kavuşmaya başlamış demektir. Ufkumuzu biraz daha geliştirmek adına birkaç maddeyi daha sizler ile paylaşalım.

Duvarlara Estetik Katacak Olan Duvar Kağıtları

Hem yemek odanızı hem de duvarlarını yeni bir görünüme kavuşturmak için mekanın ruhuna hitap eden bir duvar kağıdı ile çağdaş bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bu arada hem tasarruf sağlamak adına hem de duvarlarda farklı bir kombin oluşturmak adına duvarın yarısına kadar duvar kağıdı yaptırabilirsiniz.

Yuvarlak Masa

modern beyaz yuvarlak yemek masaları

Odanız fiziksel açıdan dar ve küçük ise yada köşeli parçalar ile sıkışık bir durum söz konusu ise, hem odayı ferahlatmak adına, hem de modern bir dokunuş yapmak adına yuvarlak yemek masası modellerine göz atabilirsiniz.

Parlak Renkler

Yuvarlak yemek masanıza eşlik eden sandalyelerin kumaşı için tercihinizi güneşli sarıdan yana yapabilirsiniz. Daha davetkar bir mekan oluşturmak için dilerseniz beklenmedik bir renk tercih edebilirsiniz. Mesela pembe gibi. Yemek odanızda farklı bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Zeminlerinizi Renklendirin

Yemek alanınızda büyük bir etki oluşturmak için zemin rengini değiştirmeye ne dersiniz ? Mesela modern bir atmosfer oluşturmak için parlak bir turkuaz tercih edebilirsiniz.

Odanın En Güzel Aksesuarı Perdeler

yemek odası stor perde modelleri

Hangi mekan olursa olsun mekana canlılık katan ve unutulmaz kılan en önemli unsurlar arasında canlı perdeler tercih edebilirsiniz.

Beklenmedik Dokunuşlar Yapın

yemek odası tavan dekorasyonu

Yemek odanızın albenisini artırmak için beklenmedik farklı dokunuşlar yapabilirsiniz. Mesela tavanı ilginç bir renge boyayabilirsiniz. Farklı bir halı tercih edebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. yemek odası tavan dekorasyonu Yemek Odanızı Yenilemek İçin 6 Öneri için yorumda bulun

    Yemek Odanızı Yenilemek İçin 6 Öneri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yemek Odanızı Yenilemek İçin 6 Öneri için ilk yorumu yapabilirsin.