Yazlık Ev Dekorasyonu İçin 3 Öneri

Kış modundan çıkıp, yaz moduna doğru geçtiğimiz bugünlerde yazlık ev moduna geçme zamanı gelmiş demektir. Yaz mevsiminin tadını doyasıya çıkartacağınız yazlık evinizin konforu ve sizin mutluluğunuz için evinizin çizgisi sizi yansıtan bir stilde olmalı ! Peki, hem konforlu, hem kullanışlı hem de zevkimizi yansıtacak bir yazlık ev stili oluşturmak için ne yapabiliriz ? Ayrıntılar için konumuza göz atabilirsiniz 😉

3 Adımda Yazlık Ev Dekorasyonu

Belki şuan için mevcut evinizin küçük dokunuşlar yapmayı planlıyorsunuz, belki de yeni aldığınız evin dekoru için fikir arayışı içindesiniz. İster yeni bir ev için isterseniz de mevcut eviniz için şahane bir yazlık dekorasyon oluşturmak için önerilerimizin sizi ilham vereceğini düşünüyoruz.

📌 İhtiyaçlarınızı Göz Önüne Alarak Adımlarınızı Atmaya Başlayın

Yılın yorgunluğunu üzerimizden attığımız , dinlenip, hayata kaldığımız yerden pozitif ve enerji dolu başlamak için yazlık evler dönemlik yaşam alanlarımızdır. Bu durumu göz önünde bulundurduğumuzda kendimize şu soruyu sorabiliriz. Gerçekten bu ev için fazla eşyaya gerek var mı ? Bize sorarsanız yazlık evlerde fazla eşyaya gerek yok. Tıpkı bizim gibi yazlığımızda huzur verici dinlendirici bir dekorasyona sahip olmalı ! Bunun içinde sadece ihtiyacımız kadar eşyanın olması yeterli olacaktır.

📌 Alanları Daha Verimli Kullanacak Çözümler Oluşturun

yazlık ev dekorasyon fikirleri

Biraz önce fazla eşyalara gerek olmadığını belirtmiştik. Ama bazen bazı eşyalar gerek varmış gibi düşünülebilir. Mesela televizyonu yerleştirmek için bir televizyon ünitesine ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu televizyon ünitesi küçük bir alanda olsa yer kaplayacaktır. Hem alan tasarrufu sağlamak hem de alanları daha verimli kullanmak adına televizyonunuzu duvara monte edebilirsiniz. İhtiyacınız doğrultusunda duvara bir iki tane dekoratif raf yerleştirip, depolama alanı oluşturabilirsiniz.

📌 Yazın Sıcak Atmosferini Renkler İle Yansıtın

yazlık ev dekorasyon örnekleri

Doğanın hareketlenip canlanması ile birlikte bizimde bir anda kendimizi daha enerjik hissetmeye başlarız. Doğanın canlılığından, sıcaklığından ve enerjisinden ilham alarak yaşam alanlarımıza yansıtabiliriz. Bunun içinde renklerden yararlanabiliriz. Yaşam alanınız için tercih edeceğiniz renk tonları ile canlı alternatifleri değerlendirip, güzel bir ev dizaynı oluşturabilirsiniz. Canlı renkleri koltuk takımlarınıza yansıtarak işe başlayabilirsiniz. Duvar dekorasyonunda yazın en popüler renkleri arasında yer alan açık mavi tonları ve beyaz ile güzel bir kombin oluşturabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?