Yatak Odası Dekor Hatalar ve Çözümü

Yatak odalarını dekore ederken yaptığımız bazı hatalar ve çözümlerini bu konumuzda ele alıyoruz. Şimdi gelin, bu hataların neler olduğuna bulup, düzeltelim ve yatak odası dekorasyonu bir tık daha ön plana çıkartalım.

Hata: Yatağın Üzerine Gereğinden Fazla Yastık Bırakmak

Tam uykuya geçeceğiniz sırada yatağın üzerindeki yastıklar biran da kendini yerde buluyorsa , bu yatağın üzerine oldukça fazla yastıkların bulunduğunu gösterir. Aynı zamanda yatağı düzenlerken ekstra bir efor harcamanıza da neden olur.

yatak odası dekorasyon hataları

Çözüm : Fazla Yastık Kullanmayın

Yatağınızı ne kadar sade tutarsanız, yatağınız hem görsel açıdan daha iyi görünecektir, hem de yatağınızı toplarken ve düzenlerken fazladan efor harcamamız olursunuz. Yatağınıza görsel açıdan bir estetik katmak için şık bir yatak örtüsü kullanmanız yeterli olacaktır.

Hata : Birbirleriyle Uyumlu Mobilyalar

Yatağınız, kıyafet dolabınız ve komidiniz aynı markanın kataloğundaki gibi aynı ürün grubunda mı ? Yanıttınız ” evet ” ise, yatak odanızda küçük bir değişiklik yapmanızı öneririz.

yatak odası dekorasyonu nasıl olmalı

Çözüm : Birbirini Tamamlayacak Mobilya ve Stilleri Bir Arada Kullanın

Yatak odanızı dekore ederken biraz daha cesur adımlar atabilirsiniz. Mesela modern yatak başlığınızı antika şifonyer ile birleştirmeye ne dersiniz. Bu uygulama sayesinde yatak odanız daha sofistike bir görünüme kavuşturmuş olursunuz.

Hata: Aydınlatma İçin Tavan Lambası mı Tercih Ediyorsunuz ?

Aydınlatma için tercih ettiğiniz floresan lambalar, uyumak üzere hazırlanırken bu lambalar gözlerinizi rahatsız edebilir veya uykunuzu kaçırabilir.

Çözüm : Bölgesel Aydınlatma Tercih Edin

Odanın ambiyansını değiştirmek aynı zamanda odayı daha iyi aydınlatmak için lambader ve masa lambalarından yararlanabilirsiniz.

Hata: Ah Bu Dağınık Alanlar

Bir tarafta çalışma masası, bir tarafta kitaplar, yatak odanıza yayınmış durumda ise, görüntü açısından pekte hoş olmuyor.

Çözüm : Tercihiniz Sadelikten Yana Olsun

Yatak odanızda ne kadar az eşyaya yer verirseniz o kadar odanız düzenli görünecektir. Aynı zamanda dağınık bir görünümde oluşturmamış olacaksınız.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?