in

Toplantı Odası İçin Dekorasyon Önerileri

modern toplantı odası dekorasyonları

Toplantı odası için dekorasyon önerileri geniş kapsamlı ürün yelpazelerinden oluşmaktadır! Bir toplantı odasının müşteriler üzerinde güçlü bir etki bırakmaktadır. Toplantı salonunun veya toplantı odasının dekorasyonu o an için toplantıya katılan kişilerin üzerinde taze ve yaratıcı fikirlerin ortaya çıkmasına zemin hazırlayabilirken, bazen tam tersi de olabiliyor.

Peki, hem müşterilerin üzerinde olumlu bir etki oluşturmak, hem fikir alışverişlerinin verimli geçmesi için şirketimizin toplantı odası dekorasyonunu nasıl yapabiliriz. Bu sorunun yanıtı için toplantı odası fikirlerimize göz atabilirsiniz.

Müşterilerin İhtiyaçlarını Göz Önünde Bulundurun

Toplantı odasının veya salonun dizaynı yaparken mekanın fiziksel özelliğini göz önüne alarak hem zevkimizi yansıtacak hem de müşterilerimizi maksimum düzeyde ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde olmasına özen göstermeliyiz.

Bu ayrıntıları göz önüne buldurarak mekan fiziksel özelliğini göz önüne alarak toplantıya katılan kişilerin birbirleriyle rahatlıkla göz teması kurabileceği bir masa seçebilirsiniz. Masaya eşlik edecek sandalye veya koltuk seçiminde ise hem gelenlerin rahat edebileceği hem de ergonomik ve ayarlanabilir koltuk tercih edebilirsiniz.

Gelenekselin Dışına Çıkın

toplantı odası dekorasyonları 2020

Genelde bu tür mekanların dizaynında siyah ve beyaz renkler hakimdir. Mobilya seçiminde klasik tarzlar ön plandadır. Bu gelenekselliği bir kenara bırakıp, biraz daha ortamın enerjisini yükseltecek, verimliği artıracak canlı renkler arasında tercih yaparak sade ve şık bir dizayn oluşturabilirsiniz. Mobilya seçiminde biraz önce bahsettiğimiz gibi ergonomik ve fonksiyonel özelliklere sahip ürünler seçmenizi öneririz.

Aydınlatma Ayarları

modern toplantı odası dekorasyonları

Eğer toplantı odanız gün ışığını alıyorsa , bu gün ışığının toplantı zamanlarında odaya yansıyıp, parlayarak rahatsız edebilme durumunu göz önüne alarak bazı önemler almakta fayda var. Toplantı esnasında gün ışığının rahatsız etmemesi için panjur duruma göre dikey perde modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Yapay aydınlatmalarda ise şu ayarlamaları yapabilirsiniz.

  • Fazla ısı vermeyen ampuller tercih edin.
  • Duvar renklerinin aydınlatmayı tamamlamasını sağlayın.

Sade ve Minimal Aksesuarlar

Eğer toplantı odasının dizaynı için aksesuar kullanmayı düşünüyorsanız, aksesuar seçimi yaparken şu kriterleri göz önünde bulundurmanızda fayda var. Seçeceğiniz aksesuarların boyutu, rengi ve deseni göz estetiğini bozmayacak ve kişilerin dikkatini dağıtmayacak mümkün oldukça sade ve minimal aksesuarlar arasından seçim yapmaya özen gösterin.

Toplantı Odası İçin Dekorasyon Önerileri

Toplantı Odasında Hangi Renkler Kullanılmalı?

Şayet etkili bir görselliğe sahip bir şekilde toplantı odası dekorasyonu yapmak isterseniz, mutlaka renk uyumuna dikkat etmek durumundasınız. Burada renk tercihlerini daha çok ferahlatıcı ve iç açıcı tonları tercih etmeniz önerilmektedir. Mesela toplantı odasında kırmızı ya da turuncu gibi renk tonları ortamın tansiyonunu arttırıcı bir etkiye sahip olabilmektedir. Oysa mavinin hemen her tonu toplantı odalarında çok daha huzurlu bir ortamın oluşmasını mümkün kılar. Yine beyaz ve tonları da toplantı odaları için önerilmektedir. Bir de 3 Adımda Art Deco Stili yazımızı okuyabilirsiniz!

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

fresh yatak odası dekorasyon örnekleri

Fresh Yatak Odası Dekorasyonu

Evkur Oturma Grubu Modelleri

Evkur Oturma Grubu Modelleri