Tezgah Arası Cam Kaplama Modelleri 2021

Mutfakta , mutfak dolabı ile tezgah arasına yapılabilecek en etkili uygulama hangisidir , diye soracak olursanız, sizlere yanıt olarak tezgah arası cam kaplama uygulamalarının olduğunu söyleyebiliriz.

Neden mi ? Nedeni hemen birkaç cümle ile ve görsel destekler ile açıklayalım. Efendim, gözümüzün önüne mutfak dolabı ve tezgah arasında kalan bölümünü getirelim. Bu bölümün boş olduğunu, mutfak duvar renginin hakim olduğunu düşünelim. Bu bölüm bu hali ile pekte bir albenisi yok gibi, boş boş bize bakıyor.

mutfak cam dekorasyonları

Şimdide şöyle bir görünüm göz önüne getirelim. Daha mutfağınızın kapısından içeri girer girmez, gözlerinizi tezgah ile mutfak dolabı arasında kalan alandaki cam kaplamaya değiyor . Bir taraftan göz estetiğine hitap ediyor, bir taraftan mutfağa farklı bir yorum katıyor. Siz olsanız bu durumda ilk görünümü yoksa ikinci görünümü tercih ederdiniz ? Yanıtlarınızı almadan önce konuyu birazda detaylandırmak istiyoruz.

mutfak tezgah arası cam modelleri

Bir taraftan mutfağınızı daha gösterişli bir hale getirmek bir taraftan da mutfağa farklı bir aydınlatma katmak için bu alana mutfağınızın çizgisine hitap eden cam uygulama yöntemlerinden birini seçebilirsiniz. En çok tercih edilen uygulamalar arasında fayans modelleri ilk sıralarda yer alıyor. Ortama biraz daha estetik katmak için tercihler seramiklerden yana yapılırken, hem estetikli bir görünüme hem de elit bir duruşa sahip olsun isteyenler ise granitti tercih ettiklerini söyleyebiliriz.

tezgah arası cam kaplama uygulamaları

Biliyorsunuz günümüz mutfak trendlerinde çağdaş çağın getirmiş olduğu minimalist ve İskandinav tarzı dekorasyonlar oldukça popüler. Bu çizgiyi de mutfaklara en etkili bir şekilde yansıtmanın yollarından biri de tezgah arası cam kaplamalar olduğu bilinmektedir.

Mutfak Tezgah Arası Cam Kaplama Avantajları

Modernlik, görsellik ve estetiklik hoş güzelde, bunun dışında bu uygulamanın mutfağıma katacağı avantajlar nelerdir ? Diye aklınızdan geçirdiğinizi varsayarak, kısaca bu uygulamanın avantajlarından da bahsedelim.

tezgah arası cam panel uygulamaları
  • Bu alanın temizliğini uygun ve düzenli bir şekilde yaptığınızda taktirde , bu alan ilk günkü gibi canlı ve parlak görünür.
  • Mutfak tezgah arası cam modelleri arasından zevkinize ve mekanın çizgisine hitap eden modeli, rengi ve deseni seçerek, mekana farklı bir yorum katarsınız.
  • Böyle bir mutfakta zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız.

Bir yanıt yazın