Teras İçin İlham Verici Farklı Stiller

Sevdiklerinizle birlikte keyif dolu bir hafta sonu geçirmeniz dileğiyle, bugünkü konumuza başlıyoruz. Sevgili arkadaşlar yaz sıcaklarını iyiden iyiye hissettiğimiz bugünlerde artık evin dış mekanlarını kullanmaya başladık. Yaşam alanlarımızın dış mekanları arasında yer alan balkon, teras ve bahçe dekorasyonu için yeni dekorasyon fikirleri arayışı içinde iseniz, birazdan sizlere şahane teras dekorasyon fikirleri sunacağız. Hazırsanız başlıyoruz.

Aklınızda nasıl bir teras dekorasyonu var ? Şöyle oldukça konforlu , rahat ve gösterişli bir mekan mı, yoksa daha mütevazi, sıcacık bir mekan mı ? Ya da daha farklı stil ve tarz mı düşünüyorsunuz ? Eğer henüz bir karar vermediyseniz, kararınızı kolaylaştıracak bu konuda size ilham verecek olan teras tasarımlarını incelemeye başlayalım.

Minimalist Bir Dokunuş

teras dekorasyon fikirleri 2020

Minimalist stilden hoşlanıyorsanız, bu teras tasarımı tam sizlik diyebiliriz. Benzer malzemelerin tercih edildiği tek dokunun ve belli renklerin hakim olduğu bu mekanda, zarif ve şık ışıklandırma unsurlarına yer verilerek elegan bir teras dizayn edilmiş. Hem zemin döşemesinde hem duvar dekorasyonunda ahşap tercih edilerek muhteşem bir ahenk yakalanmış.

Kapalı Teras Dekorasyonu

ahşap teras dekorasyon örnekleri

Dış mekanınız için daha sıcak, daha samimi biraz daha ev ortamı havasını yansıtacak bir dekorasyon mu düşünüyorsunuz ? Eğer böyle bir niyetiniz var ise, yukarıdaki görselde yer alan dekorasyon tam sizlik diyebiliriz. Görselde görüldüğü üzere geniş bir alana sahip olan bu mekanı ahşap pergola sistemi ile muntazam bir şekilde dizayn edilmiş. Bir taraftan ev içi rahatlığı sunan bir taraftan da teras için tam donanımlı bir stil oluşturularak birbiriyle ahenkli, konforlu ve huzur dolu bir mekan tasarlanmış.

Rustik Bir Stille Ne Dersiniz ?

farklı teras dekorasyon resimleri

Biraz daha alışılmışın dışına çıkmak isteyenler, rustik tarzı benimseyenlerin hoşuna gidecek bir stil ile karşı karşıyayız. Bu mekanda doğal malzeme ile natürel dokuların bir araya getirildiği , huzur dolu bir atmosfer oluşturulmuş. Zemin ve duvar döşemesinde doğal taşlar tercih edilirken ahşabın farklı renk ve tonlarına yer verildiğini görmekteyiz. Ayrıca yer yer mozaik natürel ögelere yer verilerek terasın görsel açıdan hem estetiği hem de albesini artırıldığını görmekteyiz.

Bir yanıt yazın