Çardak ve Teras Kapatma Örnekleri

Havaların ısınmaya başladığı bugünlerde, evin dış mekanları arasında yer alan balkon, bahçe ve teras bakımın elden geçirme vakti gelmiş demektir. Bir taraftan doğa ile iç içe olmak, bir taraftan temiz hava ve bol oksijen alarak ruhumuzu ve bedenimizi dinlendirmek için açık havada vakit geçirmenin keyfide bir başka oluyor.

Sizlerde doğada daha fazla vakit geçirmeyi sevenlerdenseniz, gelin havadar alanlarınızı şimdiden dizayn edip, yazın tadını doyasıya çıkarmaya başlayalım. Farklı tarzlara ve zevklere hitap eden teras kapatma ve çardak modellerine göz atıp, dış mekan dekorasyonunuz için ilham alabilirsiniz.

Az ve Öz

Bir taraftan fonksiyonel özelliklere sahip bir taraftan da estetikli bir görünüme sahip bir alan oluşturmak için minimalist yaklaşım, aynı zamanda sade ve yalın çizgilere sahip modeller arasından tercih yapabilirsiniz.

Yaz İçin Oldukça İdeal

çardak kapatma örnekleri

Hem hesaplı hem de kullanışlı bir dizayn oluşturmak isterseniz, tercihinizi yukarıdaki görselde görüldüğü gibi hem kolayca monte edilebilen, hem de dilediğiniz zaman kolaylıkla kaldırabileceğiniz bu modelleri tercih edebilirsiniz.

İç Acıcı Ferah Bir Ortam

modern çardak modelleri

Sıradaki çardak modelini ise evin bir uzantısı gibi görülen sofistike bir dizayna sahip . İsteğiniz doğrultusunda alanı dilerseniz bir veranda ile dilerseniz de çardak modeli ile kapatıp , daha kullanışlı bir alana çevirebilirsiniz. Dilerseniz görselde görüldüğü gibi ferah bir yemek alanı olarak da dizayn edebilirsiniz.

Dış Mekan İçin Cam Bölmeler

bahçe cam bölme modelleri

Beklenmedik sürpriz bir yağış karşısında, yakıcı sıcaklıktan korunmak için bahçenizin bir bölümünü cam bölme ile kapatabilirsiniz. Yaptıracağınız bu cam bölmeler sayesinde mekanınızı hem dış etkenlere karşı korumuş olursunuz, hem de daha aydınlık ve ferah bir mekan oluşturmuş olursunuz.

Ahşap Dokunuşlarla Sıcak Bir Atmosfer

teras dekorasyon fikirleri

Bu örneğimizde ahşabın yoğunlukta kullanıldığını görmekteyiz. Teras mobilyalarını incelediğimizde natürel dokular ile ahenk içinde olan ürünlerin tercih edildiğini görmekteyiz. Tercih edilen ürünlerin renk ve doku ahengi de ortamda sıcacık bir atmosfer oluşturmuş.

Tercihini Klasikten Yana Yapanlar İçin

teras kapatma örnekleri

Ben tercihimi klasikten yana kullanmayı seviyorum diyenler için ise, böyle bir örneğimiz mevcut. Montajı oldukça kolay, dilediğiniz zaman sökebileceğiniz ahşap prefabrik sistemleri tercih ederek klasik çizginin estetiğini bahçenize yansıtabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?