Balkon ve Teras İçin 4 Şahane Fikir

Yaz sıcaklıkları iyiden iyiye bastırmadan size özgü, konforlu ve rahat aynı zamanda kullanışlı ve oldukça havalı bir teras dekorasyonu yada balkon dekorasyonu yapmayı düşünüyorsanız, birbirinden orijinal önerilerimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Evinizin muhteşem bir terası var ve terasınızı gören çoğu kişi bu teras bizde olsaydı, neler yapardım, diyor ama sizin şuan için bu alan için herhangi bir fikrinizin olmadığını varsayalım. Gelin, şimdi birlikte görseller eşliğinde sunacağımız önerilerden yola çıkarak, balkon ve terasa uygulayabileceğiniz yeni fikirler edinin.

Teras alanı için öyle büyük bütçeler ayıramam, dediğinizi duyar gibiyiz. Bu durumda olanlar için öncelikle şöyle bir önerimiz olacaktır. Evinizde kullanmadığınız bazı malzeme ve eşyaları elden geçirerek kendin yap fikirlerinden yararlanıp, teras alanınızı orijinal bir şekilde dizayn edebilirsiniz.

Eski Mobilyalarınızı Değerlendirerek İşe Başlayabilirsiniz

Eski bir sandalyeye renkli ve desenli bir minder yaptırıp, balkon yada teras alanında kullanabilirsiniz. Eski kullanmadığınız ama bir türlü atmaya da kıyamadığınız sehpa ve masayı bir güzel zımparalayıp boyayıp, evinizin dış mekanında yemek masası olarak kullanabilirsiniz. Kısacası eski mobilyalarınızı yeniden değerlendirmek için onları yeni bir görünüme kavuşturup, farklı alanlarda kullanabilirsiniz.

Ruhunuzu Dinlendirecek Çiçek Gibi Bir Alan

teras çiçeklendirme

Diyelim ki, balkon alanınız cam kapatma sistemi ile kapattınız. Oluşturduğunuz kapalı balkon alanında sıcacık, samimi ve renkli bir alan oluşturmak için şöyle bir uygulama yapabilirsiniz. Yukarıdaki örnek görselde olduğu gibi zemin döşemesinde ahşabın doğallığından ve sıcaklığından yararlanabilirsiniz. Balkonun enerjisini ve albenisini artırmak içinde mor çiçeklerden ve mor tekstil ürünlerinden yararlanabilirsiniz.

Huzur Verici Bir Ortam

balkon için rattan koltuk takımı

Bazen evde kendimiz ile kalabileceğimiz, kimi zaman dinlenmek, kimi zaman düşünmek için bir yer ararız. Aradığınız huzur dolu alan balkonda sizleri bekliyor. Manzaraya karşı ayağınızı uzatıp, kahvenizi yudumlarken dinlenebileceğiniz bir alan için bir koltuk sizin için yeterli olacaktır.

Ahşap Bir Platforma Ne Dersiniz ?

değişik teras dekorasyon örnekleri

Terasınız standart bir oturma grubu tercih etmek yerine farklı bir forma sahip ahşap bir platform tercih edebilirsiniz. Farklı uygulamaları seviyorsanız, bu görselde olduğu gibi bir uygulama yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın