Bahçeleriniz İçin Dekor Fikirleri

Yazın gelmesi ile birlikte bugünlerde en çok araştırılan ve yaşam alanlarımızın dekorunda yenilik yapılan mekanlardan biri bahçedir. Bir taraftan evin bahçesini daha kullanışlı hale getirmek bir taraftan da görsel bir estetiğe kavuşturmak için farklı uygulamalar yapmaktayız. Sizlerde bahçeniz için farklı ve yaratıcı bir uygulama arayışı içindeyseniz, birazdan paylaşacağımız önerilerimize göz atabilirsiniz.

Yeni dizayn etmeyi düşündüğünüz bahçeniz için işe nelerden başlayacağınızı tam olarak karar veremiyorsanız, bizim size tavsiyemiz önce, bahçenizi belli bölümlere ayırarak nasıl kullanmak istediğinize karar vererek ilk adımı atmaya başlayabilirsiniz.

Bahçe Düzenleme Fikirleri

yeni sezon bahçe mobilyaları

Şöyle bahçenize bir göz gezdirin. Öncelikle bahçeyi aydınlatmak için hangi aydınlatma ürünlerinden yararlanabileceğinize karar verin. Mesela bahçenin büyüklüğüne göre küçük lambalardan yararlanarak alanı aydınlatma bilirsiniz.

Diyelim ki, bahçenizin etrafını çevreleyen çelik borular mevcut. Bu çelik boruların içlerinde bitki yetiştirebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde hem bahçenizi yeşillendirip renklendirmiş olursunuz, hem de çelik boruların görüntüsüne estetik katmış olursunuz.

Bahçenizde havuz mevcut ise, şöyle bir uygulama yapabilirsiniz. Havuzdan çıktıktan sonra havlunuzu kurutmak için pvc borularını birleştirerek askılık yaptırabilirsiniz.

Eski eşyaları değerlendirmenin tam zamanı ! Kullanmadığınız ama bir türlü de atmaya kıyamadığınız bazı eski eşyalarınızı bahçenizde farklı amaçlarda kullanabilirsiniz.

bahçe yürüme yolu dekorasyon örnekleri

Evle bahçe arasında köprü konumunda olan yolu renkli, ışıklı taşlarla süsleyebilirsiniz. Hem yürüyüş yolunuz belli olur, hem de zemine farklı bir yorum katmış olursunuz.

Konforlu ve rahat oturma alanları oluşturmak için bahçe mobilyalarını seçerken bazı kriterlere dikkat etmekte fayda var. Konforlu, rahat, fonksiyonel özelliklerin yanı sıra bahçenin dizaynıyla da uyumlu olması gerekir.

Kendin yap projelerinden yararlanarak , bahçenizi kendisine özgü bir kimlik kazandırabilirsiniz. Bu konuda sizlere ilham vermesi açısından birkaç kendin yap bahçe dekorasyonu önerisinde bulunalım. Mesela ; kavanozlardan aydınlatma aksesuarları, dirsek borulardan dekoratif saksılar, tekstil ürünlerinden sandalye kılıfları yapabilirsiniz.

evin bahçesinde ofis tasarımı

Ben bahçe tasarımına biraz daha farklı yorumlar katmak istiyorum, diyenler içinde şöyle bir öneride bulunabiliriz. Bahçenizde yeteri alan mevcut ise bir kulübe yaptırabilirsiniz. Kendiniz için yeni bir çalışma alanı oluşturmak için bahçenizde bir ofis oluşturabilirsiniz.

Bir yanıt yazın