Konforlu Bir Kış Bahçesi Dekorasyonu

Evinizin dış mekanının sıcaklığını, kış mevsimde de çıkarmaya ne dersiniz ? Balkon, bahçe ,teras veya verandanızı kapatıp, sıcak bir kış bahçesine çevirebilirsiniz. Kış bahçenizi daha konforlu, sıcak ve samimi bir ortam oluşturarak, bu alanın albenisini artıp, kış soğukları geçene kadar bu alanın tadını çıkarmaya ne dersiniz ?

İşte Kış Bahçenizi Yeni Bir Stile Kavuşturacak Öneriler

Renklerin Ahengi ve Bütünlüğü

Evinizin bahçesini, kış bahçesine çevirmeyi düşünüyorsanız, mekanda görsel bir bütünlük ve sıcak bir atmosfer oluşturmak için renklerin ahenginden yararlanabilirsiniz. Bir taraftan bahçeniz ile ahenk içinde olması, bir taraftan da dingin bir atmosfer oluşturmak için krem – yeşil ve kahverengi kombinasyonundan yararlanabilirsiniz. Soğuk havanın etkisinden tamamen kurtulup, mekana sıcaklık ve canlılık katmak için sarı – fuşya – kırmızı – mor gibi renkleri tercih edebilirsiniz.

Mobilyalar

kış bahçesi dekorasyon örnekleri

Yağmurlu ve karlı havalarda manzaranın tadını doyasıya çıkarmak için kış bahçenizde küçük bir oturma alanı kurgulayabilirsiniz. Kış bahçenize farklı bir yorum katmak isterseniz, bahçenin fiziksel özelliğine göre güzel bir yemek alanı oluşturabilirsiniz. Eğer evinizde ayrı bir yemek alanınız yok ise, bahçenizde oluşturacağınız bu alanı yemek alanı olarak kullanabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey, zevkinize hitap eden konforlu ve rahat bir yemek masası takımı tercih etmek olacaktır. Kış bahçesi için mobilya seçerken şu noktayı mutlaka göz önünde buldurun. Seçeceğiniz ürün boyut olarak çok büyük olup, mekanda fazla yer kaplamasın.

Tekstil Ürünleri

Kış bahçenize sıcaklık katmak için perde – masa örtüsü – minder – yastık – throw gibi aksesuarlardan ve tekstil ürünlerinden yararlanabilirsiniz. Bu arada tekstil ürünleri arasında yer alan perde seçimini yaparken şu kriteri göz önünde bulundurmanızı öneririz. Tercih edeceğiniz perde , bir taraftan dış manzarayı kapatmamalı, bir taraftan da özel hayatınızı korumalıdır. Bunun için bizim size önerimiz katlanır sistemli panel perdeler.

Aksesuarlar

Kış bahçenizin görsel olarak da farklı bir görünüme kavuşturmak için aksesuarlardan yararlanabilirsiniz. Mesela doğayı bahçenizde hissetmek için büyük bir ayna kullanabilirsiniz. Bu ayna , doğa manzarasını, bahçenize yansıtmanıza yardımcı olacaktır. Ortamda bir yemek alanı oluşturacaksanız, tercihinizi taş ve ahşap gibi doğal malzemelerden yapılmış bir yemek masasından yana yapabilirsiniz. Loş bir ışık oluşturmak için fenerlerden yararlanabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?