Teras Dekorasyonu İçin 5 Şahane Öneri

Yazın müjdecisi olan baharın yaşandığı bugünlerde evde kalmayı daha keyifli hale getirmek için evin dış mekanları arasında yer alan balkon, bahçe ve teras dekorasyonu elden geçirmenin tam zamanı.

Huzur verici bir atmosfer, göz estetiğine hitap eden zarif bir şıklık aynı zamanda konforlu ve rahat bir teras dekorasyonu yapmaya hazır mısınız ? Teras dekorasyonunuza başlamak için sizi teşvik edecek, dekorasyon fikirlerimize göz atarak işe başlayabilirsiniz.

Teras Dekorasyonu İçin Fikirler

📌 Hem Konforlu ve Hem De Şık Mobilyalar

Teras dizaynına konforu ve rahatlığı bizlere sunacak mobilyaları seçmek için iki önemli kriteri göz önünde bulundurmakta fayda var.

bauhaus bahçe mobilyaları 2020

Bu kriterlerden ilki mobilyaların rahat ve konforlu olması, ikinci kriter ise şık bir görünüme sahip olmasıdır. Terasınız fiziksel açıdan elverişli ise rahat bir koltuk takımı tercih edebilirsiniz.

📌 Salıncak İle Keyfinize Keyif Katın

vitello salıncak modelleri

Günün yorgunluğunu üzerinizden atmak, pazar keyfinize keyif katmak adına terasınızın bir noktasına salıncak konumlandırabilirsiniz. Eğer yeteri bir alanız mevcut ise daha keyifli bir köşe oluşturmak için hamakta kurabilirsiniz.

📌 Güneş Işığından Korunmak İçin Şemsiye

yeni koçtaş bahçe şemsiye modelleri

Gün içerisinde ev ortamından biraz uzaklaşıp kendiniz ile baş başa kalmak için yada tatil günlerinizde terasınızın keyfini doyasıya yaşamak için güneş ışınlarından kendinizi korumak adına şemsiye temin etmenizi öneririz. Dilerseniz kendinizde güzel bir gölgelik yaparak hem güneşin tadını çıkartırsınız, hem de güneş ışınlarından kendinizi korumuş olursunuz.

📌 Bahçe Görünümlü Teras

Mekanda biraz yeşil alan oluşturmak hem ruhunuzu, hem zihninizi dinlendirmeye yardımcı olacaktır. Bunun için terasınızda küçük bir botanik bahçesi oluşturabilirsiniz. Bunun içinde terasta yetiştirebileceğiniz saksı bitkilerine yer verebilirsiniz.

📌 Işıklandırmayı Es Geçmeyelim

Akşam yemeğini evin dış mekanında yemeği düşünüyoruz. Bu akşam sevgili dostlarımızla birlikte bir araya gelip akşam kahvesi keyfi yapalım, diyenlerdenseniz, teras aydınlatmasını iyi yapmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Doğru bir aydınlatma sistemi ile terasın keyfini sabahları olduğu kadar akşamları da doyasıya çıkartabilirsiniz. Aydınlatma konusunda bizim size öneririmiz, fener, duvar lambası, lambader çeşitlerine bakabilirsiniz. Ayrıca loş bir ışık oluşturmak isterseniz de ledli mumlar işinize yarayacaktır.

Bir yanıt yazın