Siyah Banyo Dekorasyonu

Dekorasyona elagan bir görünüm aynı zamanda zarif ve şık bir görünüme kavuşturan renklerin arasında siyah renk ilk sıralarda yer alır. Tabi bu rengin riskli yanları olduğundan dolayı biraz cesaret isteyen bir renktir.

Doğru tonlamalar ile gerekli kontrastlar oluşturduğu taktirde bu rengi yaşam alanınızın çizgisine yansıtıp elegan bir görünüm oluşturabilirsiniz. Bu konuda sizlere ilham vermesi açısında zarif ve şık siyah banyo dekorasyon örneklerinden bir derleme hazırladık.

Siyah Banyo Dekorasyonu İçin Öneriler

Öncelikle banyonuzda siyah rengi kullanmayı düşünüyorsanız, banyonuzun ne ölçüde ışık aldığında dikkat etmelisiniz. Eğer banyonuz yeteri kadar ışık almadığını düşünüyorsanız, mekanı ışıklandırmak için beyaz ışık tonlarından yararlanabilirsiniz.

Banyonuz fiziksel açıdan büyük ve geniş değilse ve renk olarak siyah düşünüyorsanız, mekanını aydınlık göstermek adına beyaz renk ile kombinlemenizi öneririz.

Yazımızın bu bölümünde siyah banyo görselleri üzerinden devam edelim.

Koyu Renkler ile Uyum ve Şıklık

siyah renk banyo fayans modelleri

İlk olarak dekorumuza duvarlardan başlayalım. Banyo duvarları için şık aydınlatma unsurlarından yararlanarak elegan bir çizgiyi yakalayabilirsiniz. Duvar ve zemin döşemesi için siyah rengi tercih ettiyseniz, sarı ve turuncu renkli ışıkları tercih ederek, mekanda sıcak bir ambiyans oluşturabilirsiniz. Sevgili arkadaşlar unutmayın ki ; siyah renk için tercih edeceğiniz renk tonları ile ışıklandırma unsurları arasında doğru ilişkilendirdiğiniz taktirde istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz.

Minimalist Yaklaşım

siyah beyaz banyo dekorasyon örnekleri

Minimalist çizgide bir dizayn oluşturmayı düşünüyorsanız , doğru orantıda siyah rengi kontrast tonları ile bir arada kullanıp, formları bir tık daha ön plana çıkartabilirsiniz. Yukarıdaki görseli incelediğimiz zaman banyo dolabı ve lavabo formunu gözler önüne seren renk tonları, beyaz ve siyahın kontrastı ile ön plana çıktığını görmekteyiz. Eğer sizlerde minimalist sadeliğin ön planda olduğu bir dizayn elde etmek isterseniz, böyle bir yöntem deneyebilirsiniz.

Elegan Banyo Dizaynı

elegan siyah banyo tasarımları

Tercihini klasikten yana yapmayı düşünenler için ilham verici bir örnek ile konumuzu tamamlayalım. Klasik ve zarif bir çizgi oluşturmak isterseniz, siyahı , beyaz, altın sarısı ve gri tonlar ile kombinleyebilirsiniz. Altın sarısı rengini dekoratif duvar aynasında ve çanak lavaboda tercih ederek klasik çizgiye biraz modern bir dokunuşta yapabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. siyah banyo dekorasyonları 2020 Siyah Banyo Dekorasyonu için yorumda bulun

    Siyah Banyo Dekorasyonu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Siyah Banyo Dekorasyonu için ilk yorumu yapabilirsin.