Farklı Tarzlarda Banyolar

Banyonuzu yakın bir zamanda yenilemeyi mi düşünüyorsunuz ? Hazır banyoyu yenilerken şöyle bir stile sahip olsun, diyenlerden misiniz ? Eğer yanıtınız ” evet ” ise bu konuda sizlerle ilham vereceğini düşündüğümüz değişik stillerin ve farklı tarzların bir arada olduğu banyo tasarımlarına göz atmanızı tavsiye ederiz.

Banyolar bir nevi kişisel arınma mabetlerindendir . Yeni bir güne başlamak ve günün sonunda üzerimizdeki yorgunluğu atmak adına suyun terapisinden yararlanmak için soluğu banyoda alırız. Suyun terapisinden yararlanmak için şöyle konfor dozu yüksek bir modern kurgu ile dizayn edilmiş bir banyo yada bohem çizgisinin hakim olduğu ve bohem detayları ile zenginleşmiş farklı bir stile sahip bir banyonun keyfi de bir başka olsa gerek.

Şuan için nasıl bir stilde banyo tasarımı yapacağınıza karar veremediyseniz, bu konuda ufkunuzu açacağını düşündüğümüz yeni nesil banyo dekorasyonlarına gelin birlikte göz atalım.

Fonksiyonellik ve Modernlik Bir Arada

yeni sezon modern banyolar

Banyo dizaynında tercihiniz yalın bir çizgiden ve ferah bir atmosferden yana ise fonksiyonelliğin ve modernliğin bir arada olduğu modern bir banyo düşünebilirsiniz. Modern banyo dekorasyonunda ; lavabo seçimini organik forma sahip ürünlerden yana, neme dayanıklı ahşap yapısı ve camın estetik görüntüsü ile banyonuzda zamansız bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Doğal Natüralist

farklı banyo lavabo tasarımları

Mekandaki fazlalıklardan arınmak doğal malzemelerin yer aldığı bir kurgu içerisinde arınma ritüelini gerçekleştirmeyi hayal ediyorsanız banyo alanında yer vereceğiniz dekoratif elemanlar ile natüralist çizgide yansıtmalısınız. Doğal stilini en iyi şekilde yansıtmak için mermer ve doğal taş yüzeylere, terakota tasarımlara , bambu lifli havlulara ve aşk merdiveni gibi yüksek nem ihtiyacı bitkilere yer verebilirsiniz.

Bohem Stili

bohem tarzı banyo dekorasyonları

Banyo stilinize biraz kişiliğinizi yansıtmayı düşünüyorsanız, şöyle bir çizgi oluşturabilirsiniz. Seyahat sırasında aldığınız el işi tasarımlar arasında banyonun ruhunu hitap edecek bazı ürünleri burada sergileyebilirsiniz. Bohem tarzını farklı bir şekilde yansıtmak için eski tip ayaklı bir küvet tercih edebilirsiniz. Banyonuzun geniş bir penceresi var ise bu pencereden yansıyan gün ışığını maksimum derecede alana yansıtmak için duvarınızın bir bölümünü boydan boya bir ayna ile kaplatabilirsiniz.

Bir yanıt yazın