Daha Düzenli Banyolar İçin 4 Öneri

Banyonuzun ambiyansını değiştirmek için ara ara küçük dokunuşlar yapabilirsiniz. Küçük dokunuşlar derken, banyonuzun duvar ve zemin dizaynının değişikliğinden, geniş kapsamlı bir tadilattan yada banyo mobilyaların değişimi gibi bütçenizi zorlayacak büyük çapta bir dokunuş ve değişimlerden bahsetmiyoruz.

Şuan için mevcut olan banyonuzun iç düzeninde yapabileceğiniz küçük ve etkili dokunuşlardan bahsediyoruz. Konuyu biraz daha detaylandırmak, çerçeveyi biraz daha belirlemek adına daha düzenli banyolar için ipuçlarını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Güzellik Tepsisi Oluşturun

banyo için dekoratif tepsi modelleri

Başta yatalı misafirler olmak üzere evimize gelen misafirlerin kendilerini daha iyi hissetmelerine zemin oluşturmak adına işe banyodan başlamanızı tavsiye ederiz. Sizde bilirsiniz ki, insanlar başkalarının evinde banyoyu kullanmaktan çekinirler, kendilerini pek rahat hissetmezler. Bu çekingenliklerini üzerilerinden atmalarına yardımcı olmak adına şöyle bir yol izleyebilirsiniz. Her zaman için banyo alanın temiz olması gerekir. Misafirlerinize özel güzellik tepsisi oluşturabilirsiniz. Bu tepsinin içerisine bazı hijyen ihtiyaçlarını karşılayabilecek, havlu, pudra, tıraş losyonu, tırnak makası, kullanabilecekleri diş fırçalarından oluşan ürünler bırakabilirsiniz.

Dağınıkları Gizlemek İçin Depolama Alanları

banyo depolama çözümleri

Genelde evde çok hızlı kirlenen ve her an dağınık görünebilecek alanların başında banyolar gelmekte. Siz sabahın ilk ışıklarında oldukça temiz, düzenli bir banyo hazırlamıştır. Gün içerisinde baktığınızda o temiz ve düzenli banyodan eser kalmamıştır. İşte tam bu noktada gizli depolama alanları devreye girmekte. Bu noktada banyo mobilyaların dolapları ve çekmeceleri devreye girmekte. Bunlara ek olarak çamaşır sepeti gizli depolama alanı olarak devreye girecektir.

Mis Gibi Kokan Taze Çiçekler

pratik banyo dekorasyonu

Birçoğumuz genelde banyolarımızın güzel kokması için kimyasal içerikli bitki kokularının içerdiği ürünler kullanmaktayız. Bu ürünler ortamın mis gibi kokmasına yardımcı olduğu doğrudur. Ama hepimiz biliyoruz ki, pekte kalıcı kokular olmayabiliyor. Bunun yerine hem mekanın daha güzel kokmasına yardımcı olmak hem de dekoratif bir dokunuş yapmak adına taze çiçekler kullanabilirsiniz. Taze çiçek konusunda küçük bir öneride bulunmak gerekirse, beyaz zambak önerebiliriz.

Havluları Rulo Şekilde Katlayın

daha şık banyolar için öneriler

Banyo tekstil ürünlerinde başta el ve yüz havlusu olmak üzere baş ve vücut havlusu gelir. Her aile bireyi için ayrı ayrı havlular yer alırken, misafirler içinde ayrı havlular, mekandaki yerini almakta. Özellikle misafirler için ayırdığımız havlular katlı bir şekilde üst üste bırakılmış bir halde dolap içerisinde yer almakta. Gelin biz bir değişiklik yapıp, hem göz estetiğine hitap etmek hem de bulunduğu ortamda güzel durması için havluları rulo şeklinde katmayıp, yerleştirelim.

Bir yanıt yazın