Büyük Banyolar İçin Dekorasyon Fikirleri

Büyük veya geniş banyoları dekore ederken bir taraftan göze hitap eden şık aynı zamanda ferah bir görünümde olmasını, bir taraftan ise banyonun boş görülmesini önleyecek banyo mobilyaları yerleşimin doğru bir şekilde yapılmasına özen gösterilir.

Tabi banyonun dekoru kadar, banyo içi yerleşimi de son derece önemli hususlar arasında yer almakta. Bu alanın daha kullanışlı olması için daha fonksiyonel bir banyoya sahip olunması yerleşim planın iyi yapılması gerek.

Şimdi bu bilgiler ışığından yola çıkarak büyük banyoları nasıl dekore edebiliriz, bir bakalım.

Hamam Dokusu

büyük banyo için dekorasyon fikirleri instagram

Geniş bir banyoya sahipseniz , Osmanlı banyosu tarzında veyahut hamam tarzında bir dizayn yapabilirsiniz. Bu konuda sizlere ilham vermesi açısından gözünüzün önünde şöyle bir banyo getirmenizi istiyoruz. Ahşap bir küvet, ahşap bir kurna ve ahşap banyo mobilyalarına eşlik eden orta alanda mermer bir tabla olduğunu düşleyin.

Modern Banyo Dizaynı

büyük banyo için dekorasyon fikirleri pinterest

Dilerseniz büyük ve geniş banyonuzu modern bir şekilde dizayn edebilirsiniz. Hayalinizde şöyle bir mekan tasarlayın. Jakuzi veya küvetin etrafında ahşap basamaklar ile döşeyerek, mekanın zemine de ince bir dokunuş yapıp, şık ve zarif bir görünüme kavuşturun. Mekanda renk ve malzeme ahengini yakalamak adına basamaklarda kullandığınız malzemeden seçebilirsiniz.

Ara Bölmeler

banyo dekorasyon fikirleri

Dilerseniz büyük banyonuzu ara bölmelerden yararlanarak birbirinden kullanışlı iki alana bölebilirsiniz. Banyonun ön bölümüne küvet veya duşakabinizi yerleştirip, arkada kalan bölüme ise klozeti yerleştirebilirsiniz. Yada arkada kalan bölümü giyinme alanı olarak da dizayn edebilirsiniz. Banyo alanınızın daha canlı aynı zamanda daha ferah göstermek için zıt renkleri tercih edebilirsiniz. Mesela mat renkleri tercih edip, zemin ve tavanın açık renkli tercih edebilirsiniz.

Minimalist Dokunuşlar

büyük banyo dekorasyon örnekleri

Tercihinizi sadelikten yana yapmayı düşünüyorsanız, minimalist dokunuşlar yaparak alanı göz doldurucu bir estetiğe kavuşturabilirsiniz. Mekanın orta alanını daha pratik ve işlevsel hale getirmek adına tüm duvarlar boyunca banyo mobilyaları yerleştirebilirsiniz. Sadeliği ve işlevselliği biraz daha öne çıkartmak için duvara asılabilen banyo mobilyaları tercih edebilirsiniz.

Dikdörtgen Banyolar

Dikdörtgen formunda geniş bir banyoya sahipseniz, şöyle bir dekor düşünebilirsiniz. Renk tercihinizi siyah ve beyaz renklerden yana yapabilirsiniz. Mekanı daha fonksiyonlu hale getirmek adına ise küvetinizi veyahut duşakabinizi banyonuzun sonuna yerleştirmenizi öneririz.

Bir yanıt yazın