in

Banyo Dekorasyonu Önerileri ve Örnekleri

banyo dekorasyonu instagram

Banyonuzu yenilemeye karar verdiğinizde ilk nelere dikkat ediyorsunuz ? Banyo dekorasyonu yaptırırken dikkat ettiğiniz kriterler nelerdir ? Banyo dekorasyonu yenilemeyi düşünenler , bu önerilerimize göz atmadan, banyonuzu yenilemeyin, deriz !

Yaşam alanlarımızda ortak kullandığımız alanların arasında banyolar yer almakta. Hem aile bireyleri tarafından hem de gelen misafirler tarafından kullanılan banyoların dekorasyonu son derece önemlidir.

Hepimizin hayalinde hem oldukça kullanışlı, hem göz estetiğine hitap eden hem de düzenli bir banyo vardır. Bu hayalimizi gerçeğe çevirmek için hem bazı kriterleri göz önünde tutmak gerek, hem de bazı bilgilere hakim olmak gerek. Banyo hakkındaki bazı bilgileri şu şekilde sıralayabiliriz.

✔ Banyo alanı aydınlatmak için tercih edeceğimiz aydınlatma

✔ Banyo mobilya seçiminde model ve renk

✔ Banyo dolabı seçimi

✔ Doğal ve estetikli yapıya sahip bir dekorasyon

✔ Banyo alanında tercih edilecek renk seçimleri

Bu ve buna benzer konular hakkında bilgimiz olursa hem daha kullanışlı, hem da estetikli bir yapıya kavuşturabilirsiz.

Şimdi gelin, banyo dekorasyon görselleri eşliğinde bu bilgilere bir göz atalım.

Doğru Bir Işıklandırma

banyo duvar aplikleri

Mümkün oldukça mekanı iyi şekilde aydınlatacak ışıklandırma sistemlerinden yararlanmalıyız. Mekan için seçeceğimiz ışıklandırma sistemi ne çok sert, ne de çok renkli olmamalıdır. Mümkün oldukça doğal ışıklandırmalardan yana tercihimizi yapmalıyız.

Farklı Bir Atmosfer Oluşturun

Banyonuzda farklı bir atmosfer oluşturmak için yeşil bitkilerden yararlanabilirsiniz. Neme dayanıklı , karanlık ortamı seven saksı çiçeklerine bakabilirsiniz.

Fayans Renk Seçimi

siyah banyo fayans tasarımları

Banyo dekorasyonunda en büyük rol fayanslara düşmektedir. Mekanın fiziksel özelliğine göre fayans ebatını seçebilir. Yine mekanın fiziksel özelliğine göre açık yada koyu renk seçimleri arasında tercihinizi yapabilirsiniz. Hoş bir görüntü oluşturmak isterseniz tercihinizi siyah fayanslardan yana yapabilirsiniz.

Tercihinizi Doğallıktan Yana Kullanın

Banyo alanı için tercih edeceğiniz mobilyalarda ve aksesuar seçimlerinde doğal maddeden yapılmış ürünleri tercih edin.

Farklı Bir Tasarım İçin

şömineli banyo modelleri

Kim demiş, şömine sadece salonda ya da oturma odasında olur diye 😉 Şömineler artık sıcaklığını banyolarda hissettiriyor , haberiniz olsun 😉

Lavabo Seçimi

Banyoda göze çarpan ayrıntılardan biri lavabodur. Sizlerde lavabonuzla mekanın albenisini artırmayı düşünürseniz cam lavabolara bakmanızı öneririz.

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

değişik lambader modelleri

Lambader Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

evin bahçesinde ofis tasarımı

Bahçeleriniz İçin Dekor Fikirleri