in ,

Sezonun Trend Yatak Odası Dekorasyonu

2021 yatak odası dekorasyon trendleri

Yeni sezona damgasını vuracak olan yatak odası dekorasyon trendlerini sizler için mercek altına aldık. Yatak odanızda değişiklik yapmadan önce bu önerilere bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bu sezon yatak odası dekorasyonlarına baktığımızda minimal ve yalın çizgilerin ön planda olduğunu görmekteyiz. Renk skalasına baktığımızda ise sonbaharı anımsatan sıcak renklerin ve pastel tonları göz kırmıyor.

Yaz mevsimini gün gün arkamızda bırakıp, kışa doğru geçiş yapmaya başladığımız bu sonbahar sürecinde yaşam alanlarımızın dizaynında bir takım yenilikler, değişimler söz konusu olmakta. Yaşam alanımızda en çok değişime uğrayan alanların başında da bizim üzerimizden günün yorgunluğu alıp, yeni bir güne mutlu ve enerji dolu başlamamıza eşlik eden yatak odaları yer almakta. Bizim için özel alanlardan biri olan yatak odalarımızın dekorasyonda ne gibi yenilikler var diye baktığımızda, şu yenilikler ile karşılaşmaktayız.

📌 Yatak Odalarının Yeni Rengi Pastel Tonlar

yeni trend yatak odası renkleri

Yaşamakta olduğumuz pandemi süreci göz önüne alınarak yatak odası dekorasyonunda bu sezon pastel tonların trend olmaya başladığını görmekteyiz. Bildiğiniz gibi pastel tonları, dinlendirici bir etkiye sahiptir. Bulunduğu ortama dinginlik katıp, huzurlu ve ferah bir ortam oluşturmaktadır. Yatak odasını parlak bir görüntüye kavuşturmak isteyen aynı zamanda pastel tonlarından da vazgeçmek istemeyenler ise tercihlerini pastel tonları ile birlikte parlak ve canlı renklerin kombinden yararlanıyorlar. Tercihinizi pastel tonlardan yana yapmayı düşünüyorsanız, şu renkleri tercih edebilirsiniz. Soft pembe – gün ışığı – tarçın kabuğu – mercan pembesi

Bu Sezonun Favorisi Ekose ve Geometrik Desenler

ekose nevresim takımı

Son dönemler favorisi gitgide artan ekose ve geometrik desenler, bu sezonda favorisini korumakta. Bu sezonda sık sık göreceğimiz bu desenler, hemen hemen her tarza hitap etmekte. Yatak odası tekstillerine hareketlik kazandıran bu desenler özellikle sonbaharın romantik simgeleri arasında yer alan battaniyelerde daha sık kullanılmakta.

Doğallık Ön Planda

Yatak odası tekstil ürünlerine baktığımızda son dönemlerde doğallığa doğru bir dönüşün olduğunu görmekteyiz. Doğallığa dönüşüm bu sezonda devam edecek. Yatak odası tekstil ürünlerinde ipek – yün – keten – pamuk gibi doğal malzemeler ile üretilmiş olan nevresim takımı ve battaniyeler oldukça çok tercih edilmekte.

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

alfemo nest köşe takımı

Alfemo Köşe Takımlarını Görmelisiniz

yeni ev objeleri

Evinizi Yeni Objeler ile Tanıştırın !