Salonlar İçin Büyük Bitki Önerileri

Evinizde özellikle salonunuzda doğal yansımalardan hoşlanıyorsanız, doğanın bizlere sunmuş olduğu huzurdan faydalanmak için bitkilerden yardım alabiliriz.

Son dönemlerde evlerimizde daha çok zaman geçirdiğimizi göz önüne aldığımızda ev dizaynında yeşile daha fazla ağırlık vermek istiyoruz . Eğer sizlerde evinizde, yeşil alanlara daha fazla yer vermek istiyor, bunun içinde salonunuzda konumlayacağınız büyük salon bitkilerine yer verebilirsiniz.

Evinizin ister salonunda, ister başka bir alanında yer verebileceğiniz büyük saksı bitkilerinden bazıları :

Para Ağacı

Şu bir gerçek ki, yaşadığımız alanları huzur dolu gösteren ayrıntılar arasında büyük saksı çiçekleri yer almakta. Bu noktadan yola çıkarak salonunuzda yer vereceğiniz bitkinin dikkat çekici görüntüsü sayesinde dekorasyonunuza da görsel açıdan bir etkisinin olmasını istemez misiniz ? 😉

salon için bitki önerileri para ağacı

Bu fikir size cazip geldiyse , salonda yetiştirilebilen ağaçlar arasında yer alan para ağacı bitkisine yer verebilirsiniz.

Para ağacı bitkisi, örgü şeklinde uzun bir gövdeye sahip , ideal bir derecede güneş ışığı alan hava akımından etkilenmeyen bir noktada konumlandırmanız yeterli olacaktır. Bu bitkiyi kış aylarında soğuktan korumanız gerekir. Para ağacı bitkisini, kışın hafta da bir, yazın ise hafta da iki kere sulamanız yeterli olacaktır.

Benjamin

benjamin bitkisi bakımı

Evinizde bakımı kolay bitkilere yer vermek istiyorsanız, benjamin tercih edebilirsiniz. Bakımı oldukça kolay olan benjamin bitkisi, soğuğu pek sevmez. Her mevsim ideal oda sıcaklığını ister. Özellikle sert açılı güneş ışıklarından korunması gerekir. Bu nedenle saksısını belirli aralıklar ile çevirmek gerekir. Saksının çevrilmesinin nedeni, benjaminin yaprakları güneşe doğru eğilme eğilimindedir. Bunun önünde de geçebilmek adına tüm yaprakların güneşi görmesini sağlamak gerekir.

Yuka

yuka bitkisi bakımı nasıl olmalı

Evinizin atmosferini değiştirecek en çok tercih edilen büyük saksı bitkileri arasında yuka bitkisi de yer almakta. Yuka bitkisi kalın bir gövdeye sahip olup, kılınca benzeyen sert yeşil yaprakları mevcuttur. Oldukça dayanıklı bir bitkidir. Su ihtiyacını karşılamak için kışın hafta da bir, yazın ise hafta iki kere sulamanız yeterli olacaktır. Bu saksı bitkisini güneş alan bir noktaya yerleştirmeniz gerekecektir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?