Şahane Ahşap Ev Modelleri

Günümüzde doğal malzemelerin, her türlü yapay üründen daha üstün olduğu hemen hemen herkes tarafından kabul edilen bir gerçektir. Günümüzdeki mobilya, aksesuar ve yapı malzemelerine baktığımızda doğal malzemeleri dönüş olduğunu da görmekteyiz. Tabi bunların dışında mimari yapılarda doğal malzemelerin kullanıldığını görmekteyiz.

Doğanın bize sunmuş olduğu en büyük nimetlerden biri olan ahşap günümüz mimarisinde en çok tercih edilen yapı malzemeleri arasında yer almaya başladı. Ahşap evleri, diğer betonarme ve diğer endüstriyel ev modelleri ile karşılaştırdığımızda daha kaliteli ve estetikli bir görünüme sahip olduğunu görmekteyiz. Gün geçtikçe ahşap evlere olan taleplerin atması sonucunda birçok ev üretici firması bu alana yönelerek her zevke ve bütçe hitap eden evler tasarlamaya başlamışlardır.

Günümüz ahşap ev tasarımlarından oluşan birlikte incelemeye ne dersiniz.

üçgen ahşap evler

A harfinden esinlenerek tasarlanan ve yurt dışında da ” A Frame ” olarak bilinen ülkemizde ise üçgen ahşap ev olarak tabir ettiğimiz bu model oldukça ilgi gören bir model. Yapım süreci oldukça kolay ama dayanıklığı yüksek olan bu üçgen ahşap ev modeli kompakt yapısı sayesinde her türlü arazi şartına da uyum sağlamaktadır.

konteyner ahşap ev

Son dönemlerde büyük bir hızla yayılan ahşap evler arasında konteyner evler yer almakta. Başta doğa ile baş başa olmak isteyenler olmak isteyenler bağı evi düşünenler maliyet açısından düşük olan bu konut tipini tercih etmekte. Bir taraftan ahşabın doğal sıcaklığını ve güzelliğini arzu eden bir taraftan da konteyner evlerin pratikliği isteyenler ve küçük bir ev arzu edenler için oldukça ideal bir seçim.

ahşap ev çeşitleri

Her ne kadar bireysel kullanım için son derece elverişli ve şık bir müstakil ev konumunda olsalar bile, ahşap ev alternatifleri çeşitli ticari tesisler içinde oldukça cazip bir seçenek olduğunu belirtmekte fayda var. Yukarıdaki görselde görüldüğü üzere ahşap villa şekilde tasarlanmış olan bu evler, bir turistlik tesis için yapılmıştır.

kütük ev modelleri

Son olarak bir de kütükten yapılmış, bir ev modelini sizler ile paylaşalım. Ahşap evlerin içerisinde hem kalite hem dayanıklık yönünden üst seviyeyi temsil eden kütük evler, en çok tercih edilen ahşap evler arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?