Pinterest Evine Sahip Olmanın Yolları

Son dönemlerde ev dekorasyonunda değişiklik yapmak isteyenler pinterest , instagram gibi sosyal medya da paylaşılan dekorasyonlardan ilham almaktadır. Bizde bu noktadan yola çıkarak bugünlerde evlerini yenilemeyi düşünenlere ilham verecek olan bazı dekorasyon önerilerinde bulunmak istiyoruz.

Ev dekorasyon önerilerine geçmeden önce, pinterest ne olduğunu kısaca bir hatırlayalım. Pinterest , görsel fikirlerin paylaşıldığı bir sosyal medya aracıdır. Bu kısa anımsatmayı yaptıktan sonra, hemen konumuza hızlı bir şekilde giriş yapıyoruz.

Ev Dekorasyon Önerileri

📌 Duvar Rengi Seçimleri

pinterest ev dekorasyon fikirleri

Pinterest de paylaşılan ev dekorasyonlarına baktığımızda genelde pastel tonların hakim olduğunu görmekteyiz. En trend duvar boyası renkleri arasında pudra, beyaz ve gri renklerini görmekteyiz. Duvar boyasında tercih edeceğimiz bu renkler mekanda tercih ettiğimiz mobilyalar ve aksesuarlar kendini daha iyi göstermektedir.

📌 Mobilya Tercihleri

dekoratif yastık modelleri

Dekorasyonun vazgeçilmez unsurları arasında bol kırlentli koltuklar ve konforlu eşyalar yer almaktadır. Mobilya seçiminde dikkat çeken unsurlar arasında oturma odasındaki koltukların beyaz veyahut gri renkte olmasıdır. Oturma grubuna hareketlilik katan en önemli unsur ise yeteri miktarda dekoratif yastık yada kırlentlerin kullanılmasıdır. Diğer bir unsur ise doğal malzemeden yapılmış eşyalar, dekorasyonun gözde parçalarındandır. Mesela ahşap bir masa, camdan orta bir sehpa gibi.

Evin Çizgisine Estetik Katacak Kendin Yap Projeleri

kendin yap ahşaptan kasadan sehpa

Bir evi pinterest evi yapan en önemli unsurlar arasında dönüştürülebilir eşyalar yer almaktadır. Mesela eski ahşap kasadan yapılan bir orta sehpa. Bir zamanın merdiveni, şimdinin ayakkabılığı gibi.

Aydınlatma Önemli

Aydınlatmada önemli olan husus nedir diye baktığımızda karşımıza loş aydınlatmalar çıkmakta. Aydınlatma ürünlerine baktığımızda genelde kendin yap tarzında aydınlatmaların olduğu görmekteyiz. Şişelerden yapılan aydınlatma araçları gibi. Aydınlatmada dikkat çeken diğer bir ayrıntı ise doğal malzemelerin kullanılmasıdır.

Yaşam Alanlarınıza Estetik Katacak Aksesuarlar

Dekorasyonun en can alıcı noktasına geldiğimizde ise yaşam alanlarımıza estetik katacak olan aksesuarlar karşımıza çıkmakta. Mekana loş bir ışık yayacak olan mumlar, duvar dekorasyonuna estetik katacak olan çerçeveler, mekana derinlik hissi kazandıracak olan aynalar. Tabi burada önemli olan nokta ise seçeceğimiz aksesuarlar hem renkleri birbirleriyle ahenk içinde olmalı, hem de mekanda görsel bir bütünlük sağlamalı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?