Evde Kendisine Ait Bölüm Oluşturmak İsteyenlere Öneriler

Yaşam alanınızda kendinize özgü bir alan oluşturmayı düşünüyor, ama bir türlü nasıl bir alan oluşturabileceğiniz konusunda karar veremiyor musunuz ? Eğer böyle bir düşünceniz var ise, şuan da doğru zamanda, doğru yerde olduğunuzu belirtmek isteriz. Şimdi gelin, birlikte uzun süredir hayalini kurduğunuz evde kendinize ait bir bölüm oluşturmaya birlikte başlayalım. Biz hazırız, sizlerde hazırsanız, başlıyoruz.

Kabin Şekilde Bir Yatak Odasına Ne Dersiniz ?

İlk önerimiz günlük yaşam stresini üzerinizden atmaya yardımcı olacak, sizi yeni bir güne hem bedenen, hem de ruhen dinlenmiş, pozitif ve enerji dolu başlamanıza yardımcı olacak kutu şeklini anımsatan bir yatak odası tasarımı ile işe başlayalım.

değişik yatak odası dekorasyonları

Yukarıdaki görselden de anlaşıldığı üzere oda içerisinde oda görünümlü sürgülü buzlu cam kapılar geniş bir alana sahip olan yatağın tamamını kaplıyor. Kabin şekilde dizayn edilen bu yatak odasının duvarına baktığımızda dekoratif rafların olduğunu görmekteyiz. Rafların alt kısmında bilgisayar içinde ayrı bir yer ayarlanmış.

Kitap Kurtları İçin

evde kütüphane modelleri

Evinizde küçük bir kütüphane oluşturmayı planlıyor ama bunun için uygun bir alan bulamadığınızı düşünüyorsanız, bu örneğimiz sizler ilham verecektir. Gördüğünüz üzere merdiven ile çalışma alanının arasında kalan duvarın iç kısmına küçük bir kütüphane oluşturulmuş. Kütüphanenin zeminde ahşap kullanılarak bu alanı da oturma alanı olarak değerlendirilmiş.

Tavan Arasında Home Ofis

home ofis dekorasyon fikirleri

Biliyorsunuz günümüzde home ofis gittikçe yaygınlaşmaya başladı. Eğer sizlerde işinizi evinizden yürütüyorsanız, evinizin bir bölümünü işlevsel bir ofise çevirebilirsiniz. Mesela bu örneğimizde tavan arasındaki boşluk iyi bir şekilde değerlendirerek rahat bir ofis alanına çevrilmiş. Sizde evinizde herhangi bir alanı ofis şeklinde değerlendirebilirsiniz.

Modern Bir Dizayn İçin Duvar İçine Sedir

duvar dekorasyon örnekleri

Yaşam alanınızın herhangi bir alanında farklı bir dokunuş yapmak adına duvar için rahat ve konforlu bir oturma alanı oluşturmaya ne dersiniz ? Diyelim ki duvarınızda açık bir renk tercih ettiniz. Bu alanı oturma alanına çevirirken iç duvar için koyu bir renk tercih ederek bu alanı daha da belirgin hale getirebilirsiniz.

Şuan için bizim önerilerimiz bu kadar. Sizlerde önerilerimizden ilham alıp, yaşam alanlarınızda kendinize özgü alanlar oluşturabilirsiniz.

Bir yanıt yazın