Küçük Evde Yaşamanın Avantajları

Son dönemlerin yükselen trendleri arasında yer alan küçük yaşam alanlarında yaşamanın avantajlarından faydalanıp, zevkini doyasıya çıkarmaya hazır mısınız ?

Günümüzde bir taraftan şehirdeki kalabalıkların artması, bir taraftan da hem ev fiyatların yükselmesi hem de ev kiraların artması sonucu fiziksel açıdan küçük boyutlu apartman dairelerin popülerliği gün geçtikçe artmakta. Hemen ben küçük alanda yaşamaya alışkın değilim, ruhum sıkılır, küçük alanların dekorasyonu zor olur gibisinden bir takım sorular aklınızdan geçiriyorsa, bu olumsuz düşüncelerinizi olumlu hale çevirecek olan bu konumuza göz atmanızı öneririz.

Küçük Evde Yaşamanın Avantajları Nelerdir ?

​küçük evde yaşamak

Daha Fazla Sosyalleşme İmkanı

İster ailenizle birlikte, isterseniz de tek başınıza , küçük evlerde sandığınızın aksine daha fazla sosyalleşebileceğinizi biliyor muydunuz ? Nasıl mı ? Hemen kısaca yazalım. Bildiğiniz gibi büyük evlerde her bir aile bireyinin kendine ait bir odası bulunmakta. Evde herkes kendi odasına çekilmek istediği için bireyler arasında iletişim kopmakta, birbirleriyle fazla zaman geçirmemekteler. Günümüzün teknoloji çağı olduğunu küçüğünden büyüğüne , ellerde cep telefonu, tablet ve bilgisayar olduğunu düşündüğümüzde neredeyse bireyler arasında iletişim olmamaktadır. Küçük evlerde yaşayanları incelediğimizde ise en azından akşam yemeklerinde bir araya gelmekteler, mekanın küçük olmasından dolayı, ev içerisinde sık sık birbirleriyle karşılaşmaktadırlar.

Maliyeti Ucuz

Konunun başında da bahsettiğimiz gibi günümüzde ev fiyatları oldukça yüksek, ev kiraları ise sürekli bir artış içinde. Gönlümüz her ne kadar büyük evde oturmaktan yana ise, ev almak için krediye başvurduğumuz taktirde uzun bir süre ev taksitlerinden dolayı ekonomi açısından sıkıntılı günler geçirmek zorunda kalıyoruz. Ama tercihimizi küçük bir evden yana yaptığımız taktirde sıkıntılı zamanlarımızı kısıtlama imkanımız var.

Fazla Mobilyaya Gerek Yok

Yaşam alanlarımız küçük bir alana sahip olduğundan dolayı sürekli bir mobilya yada eşya alma sevdasına tutulmayız. İlk etapta ne kadar bu durum dezavantaj gibi görünse de artı bir değerdir. Sadece evinizin ihtiyacına göre fonksiyonel özelliklere sahip mobilyalar alırsınız. Dekorasyonda göz yorucu, işe yaramayan ürünlerden de uzak durmuş olursunuz.

Açık Alanın Keyfini Çıkartın

Eğer bahçeli bir evde oturuyorsanız, doğa ile iç içe olmanın keyfini doyasıya çıkarma şansınız var.

Bir yanıt yazın