Bütçenizi Zorlamadan Evinizi Büyük Göstermenin Yolları

Küçük bir apartman dairesinde yaşıyorsunuz ve bu yaşadığınız daireyi bütçenizi fazla zorlamadan olduğundan daha büyük ve daha elit bir görünüme kavuşturmak istediğinizi varsayalım. Genelde küçük yaşam alanlarına baktığımızda karanlık bir atmosfere sahip, her yer sanki her yerdeymiş bir görünüme sahipmiş gibi bir izlenim vermekte.

Öncelikle evinizi dekore ederken kaçınmanız gereken birkaç unsuru hatırlatmakta fayda var. Kesinlikle odalarınızı karanlık gösterecek hantal mobilyalardan uzak durun. Aydınlatmalar yetersiz olmamalı. Aşırı aksesuar kullanarak, hem mekanı kalabalık göstermeyin, hem de gözü yormayın.

Bunlar kaçılması gerekilen kurallardan sadece birkaçı. Peki, nasıl bir uygulama yapmamız gerekir, diye soracak olursanız, şunları sıralayabiliriz.

Aslında yapacağınız birkaç teknik uygulama, doğru noktalara , doğru dokunuşlar yaparak, küçük dairenizi hem olduğundan daha büyük, hem daha ferah, hem de daha havadar bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Nasıl ? Ayrıntılar konumuzda .

Küçük yaşam alanınızın dizaynı yaparken, açık renk kumaşlar, küçük dağınıklık hissi uyandıran tamamen beyaz ve parlak bir alan üzerinde yoğunlaşmanızı öneririz. Bir taraftan böyle bir alan oluştururken, bir taraftan da minimal renk paleti, akıllı pencere uygulamaları, mekana derinlik hissi kazandıracak ayna uygulamaları, ve önemlisi az yer kaplayan çok amaçlı mobilyalar ile kombinasyon oluşturmak gerekir.

Şimdi dilerseniz alan alan nasıl bir uygulama yapabileceğiniz konusunda sizlere ilham verecek olan örneklerimize geçelim.

Antre

lüks antre dekorasyonu

Küçük bir antre alanına sahipseniz, öncelikle bu alanı aydınlık göstermek adına küçük doğal ışıkları doğru açılardan yansıtabilmek için aynaların konumunu iyi belirlemek gerek.

Küçük antre aydınlatmaları için tepegöz kaynağı içeren aynı zamanda göz seviyenizde olacak ışığa sahip olan ( mesela aplik gibi ) katmanlı aydınlatmalardan yararlanabilirsiniz.

Oturma Odası

lüks küçük oturma odası dekorasyon fikirleri

Oturma alanınızı hem refah hem aydınlık hem de büyük göstermek adına yukarıdaki görselde de olduğu gibi duvar rengi olarak beyazı, mobilya seçiminde ise gri rengi tercih edebilirsiniz. Odayı elit bir görünüme kavuşturmak adına da ahşap ve deri gibi nötr renklere de yer verebilirsiniz.

Yatak Odası

küçük yatak odalarını lüks göstermenin yolları

Modern ve lüks bir yatak odası dekoru için şöyle bir uygulama yapabilirsiniz. Yatak odanızın tavanını biraz daha yüksek göstermek adına zemine alçak bir mobilya seçmekte fayda var. Mekanda görsel bir bütünlük oluşturmak adına beyaz tonların ağırlıkta olduğu yumuşak dokulara sahip yatak odası tekstil ürünleri tercih etmenizi öneririz.

Bir yanıt yazın