in

Pandemi Sonrası Ev Dekorasyonu

home ofis tasarımları

Son dönemlerde hem ülkemiz hem de dünya genelinde büyük bir değişiklikler yaşıyoruz. Pandemi dönemi olarak adlandırdığımız bu dönemde en büyük rollerden biri de yaşam alanlarımıza düşmekte. İçinde yaşadığımız bu belirsizlik sürecin içerisinde yaşam alanlarımızı mümkün oldukça estetikli bir görünüme, evin her köşesini değerlendirmeye gayet gösterdik ve göstermeye de devam ediyoruz.

Pandemi sonrası birçok alanda olduğu gibi mimari ve dekorasyon alanında birçok değişim ve yenilikler olacaktır. Şimdi biz işin mimari ve dekorasyon yönüne ele almak açısından yakın gelecekte nasıl evlerde yaşayacağımız konusunda birazcık tüyolar paylaşalım.

Home Office / Evden Çalışma

home ofis tasarımları

Karantinaya girdiğimiz andan itibaren birçoğumuz işlerimizi evden yürütmeye başladık. İlk başlarda Home Office diye tabir ettiğimiz evden çalışma olarak bilenen bu yöntemin geçişi bir süreç olarak bakıyorduk. Zaman ilerledikçe geçişi çözümler yerini, daha çok, evin geri kalanından ayırabileceğimiz, alanımızda daha fazla üretken olabileceğimiz gerçek ev ofislerine ihtiyacımızı artırdı. Bu ihtiyaç doğrultusunda rahat ofis mobilyalarına, verimli depolama birimlerine, çalışma alanlarımızı daha iyi aydınlatacak ürünlere , eğer videolu görüşmeler yapıyorsak kaliteli ses yalıtımlarına ihtiyaç duymaya başladık.

Akıllı Ev Teknolojileri

Şuan için mevcut olan dokunmasız teknolojiler , ilerleyen zamanlarda evlerde daha fazla entegre olacağa benziyor. Şimdilerde sayısız kez dokunmuş olduğumuz bina kapı kolları, asansör düğmesi ve kapılar vb birçok alana yakın zamanda belkide dokunmadan sadece ses kontrolü ile açılıp kapanacak hale gelecektir. Yakın bir zaman diliminde tasarım, daha çok dokunmasız teknik özelliklere sahip bir teknoloji ile yaşam alanlarımıza taşıyacağız gibi görünüyor.

Yeni Fonksiyonlara Yeni Alanlar

Birçoğumuz ihtiyaçlarımızı online alışveriş ve evimizi teslim eden kuryeler ile hallediyoruz. Şuan için sağlığımızı korumak için evimize kadar gelen koliler, paketleri ve poşetleri eve almadan önce kapı önünde bir süre bekletip, daha sonra içeri alıyoruz. Yakın bir zaman diliminde belkide evlerimizin giriş bölümlerinde dışarıdan gelen şiparişlerimizi bırakılacak ve açmaya bırakılacak küçük alanlar olacaktır.

Durum şu ki pandemi sonrası yaşam alanlarımızda yeni yeni düzenlemeler, yeni yeni yaşam alanları ihtiyaç duyulacak gibi.

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

telden duvar yazısı nasıl yapılır

Dekoratif Tel Duvar Yazısı Yapıyoruz

kilim mobilya kaşmir düğün paketi fiyatı

Kilim Mobilya Evlilik Paketi 2020