Oturma Odası İçin 5 Farklı Sehpa

Oturma odasının çizgisine estetik katan en önemli unsurlardan bir tanesi sehpadır. Odanın odak noktası olan sehpa , yeri geldiğinde odanın dağınıklığını toplamaya yardımcı olur, yeri geldiğinde bardak, tabak, cep telefonu, tableti üzerine alır. Fonksiyonel özelliklerinin yanı sıra duruşuyla ve çizgisiyle de ortama görsel bir estetik katar. Tabi seçmiş olduğunuz sehpanın modeli de burada büyük bir rol oynamakta.

Bu noktalardan yola çıkarak, hem oturma odanıza farklı bir yorum katacak, hem işlevsel özelliği ile hayatınızı kolaylaştıracak, hem de görünümü ile odanın dekorasyonu ile ahenk sağlayacak birbirinden farklı yeni sezon modern sehpa modellerini sizler ile paylaşmak istiyoruz. Bakalım aralarından hangisi yada hangileri sizin çizginize daha çok hitap etmekte.

Yeni Sezon Sehpa Tasarımları

Mermerin Zarafeti

mermer yüzeyli sehpa modelleri

Mekanı elegan bir görünüme kavuşturmak adına mermer yüzeyler piyasaya geri döndü. Başta mobilya alanında olmak üzere iç mimaride mermerler trend olmaya başladı. Bu trend sayesinde mermer yüzeyli sehpa modelleri de , sehpa tasarımları arasında ilk sıralarda yer almaya başladı.

Kütük Dilimleri

kütük dilimli sehpa tasarımları

Yeni sezon dekorasyon trendlerinde yalınlık ve doğallık ön planda . Bu özelliği dekorasyon alanına en iyi yansıtan materyallerden bir tanesi kütüklerdir. Gün geçtikçe popülerliği atmaya başlayan kütük dilimli sehpalar, evlerin vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaya başladı.

Doğallığın Çağdaş Yorumu Ahşap

modern oturma odası dekorasyonları ahşap sehpa

Bir önceki örneğimizde bahsettiğimiz üzere bu yılın revaçları arasında doğal ahşaplar yer almakta. Özellikle çağdaş tasarımlara yenilikçi bir yorum katmak için ahşap sehpalar oldukça ideal bir seçim olduğunu söyleyebiliriz. Eğer oturma odanızın stiline farklı bir yorum ve eşsiz bir görüme kavuşturmak isterseniz ahşap sehpa düşünebilirsiniz.

Japon Stili

farklı sehpa modelleri japon tarzı sehpa

Biliyorsunuz Japon stilinde , dinginlik ve yalınlık iç tasarımda ön plandadır. Japon felsefesine göre her şey zemine daha yakın olursa mutluluğun ve huzurun getirileceğine inanılır. Eğer sizde oturma alanınızın atmosferinde yalınlığın ön planda olmasını istiyorsanız, bu çizginizi Japon tarzı sehpa ile tamamlayabilirsiniz.

Metal ve Ahşap İkilisi

metal sehpa tasarımları

Günümüzde en çok tercih edilen stillerden bir tanesi de eklektik stildir. Bu stil doğru konumlandığı sürece oldukça etkili bir o kadar benzersiz yaşam alanları ortaya çıkmakta. Sizde oturma odanızın atmosferini eklektik stille sahip mobilyalar ile yenilemeyi düşünüyorsanız metal ve ahşabın bir arada kullanıldığı yüzey formu ile dikkatleri üzerine toplamayı başaran böyle bir sehpa düşünebilirsiniz.

Bir yanıt yazın