İlham Verici 3 Oturma Odası Dizaynı

Mutlu pazarlar herkese. Uzun süredir, şuan için mevcut olan oturma odamızda birkaç küçük dokunuş yapıp, odanın dizaynında yenilik yapmayı düşünüyorduk. Hazır bugünde tatilken, bu düzeni bugün uygulamaya başlayalım, istedik. Belki aramızda bizim gibi oturma odalarında yenilik yapmayı düşünen sevgili arkadaşlarımız vardır diye, fikirlerimizi sizlerde paylaşalım, istedik.

Biz hazırsız, eğer sizlerde hazırsanız, oturma odası dekorasyon örnekleri eşliğinde ilham verici önerilerimizi sizler ile paylaşmaya başlıyoruz.

Bildiğiniz gibi oturma odaları, yaşam alanlarımızın en doğal, sıcak ve aile bireyleri tarafından ortaklaşa kullanıldığı bir alandır. Bu alanı dizayn ederken, hem kullanışlı, hem de konfor ve rahatın üst seviyede olacağı belli bir konsept oluşturmak ve önemlidir. Bu konsepti oluştururken kimi zaman tek bir çizginin hakim olacağı bir stil belirleriz, kimi zaman ise birkaç stili bir arada kullanmayı düşünürüz. Tarzınız ne olursa olsun, yaşam alanınızın genel dekoruna hitap eden bir stilde olsun.

Şimdi konumuzun bu noktasına işin işine görselliği de katıp, birkaç oturma odası dekorasyon önerisini sizler ile paylaşalım.

📌 Klasik ve Modern Çizgi Bir Arada

klasik ve modern oturma odası dekorasyonu

Diyelim ki, gönlünüz hem klasik çizginin, hem de modern tarzının bir arada olduğu bir stilden yana. Eğer böyle bir düşünceniz var ise, bir çizginin diğer çizginin önünde geçmesini istemiyorsanız, şöyle bir kurgu oluşturabilirsiniz. Birbirleri ile ahenk içerisinde olacak şekilde modern ve klasik detayları bir arada kullanıp, hem göz estetiğine hitap eden, hem de etkileyici bir oturma odası dizaynı kurgulayabilirsiniz.

📌 Lüks Parçaları , Canlı Renkler İle Bir Arada Kullanın

lüks oturma odası tasarımları

Odanızın atmosferinde biraz lüks bir görünüm, aynı zamanda sıcak bir ambiyans oluşturmak isterseniz, şöyle bir uygulama yapabilirsiniz. Oturma odanızın dekorasyonunu lüks parçalar oluşturuyorsa, odada dengeyi sağlamak adına canlı renklerden yararlanmanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde daha kullanışlı bir alana sahip olabilirsiniz.

📌 Sofistike Bir Oturma Odası

sofistike ev dekorasyonu

Yeni sezon ev dekorasyonlarında sofistikenin ön plana çıktığını görmekteyiz. Eğer sizinde tercihiniz bu yönde ise , bu konuda size şöyle bir öneride bulunabiliriz. Diyelim ki odanız fiziksel açıdan küçük bir alana sahip. Bu alanda hem sıcak bir atmosfer, hem de göz estetiğine hitap edecek bir dizayn oluşturmak için yumuşak tonlar ve ahşabı tercih edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın