Mutfak Tasarım Fikirleri

Mutfak tasarım fikirleri konusunda detaylı bir araştırma içerisinde yer almak göz alıcı görselliği oluşturmak anlamına da gelir. Göz estetiğine hitap edecek, konforlu bir oturma alanı oluşturmak, işinizi kolaylaştırıp, zamanda tasarruf sağlayacak mutfakta geçireceğiniz her anında zevk alacağınız ve işlevsel özelliklere sahip bir mutfak mı tasarlamak istiyorsunuz ?

Bu isteğinizi hayata çevirebilmenize yardımcı olmak adına yeni sezon mutfak tasarım önerilerimizi siz sevgili takipçilerimiz ile paylaşıyoruz. Mutfağınızı sil baştan inşa etmeye hazır mısınız ?

Bildiğiniz gibi günümüzde mutfaklarda sadece farklı lezzetlerden oluşan menülerin hazırlandığı, birbirinden lezzetli yemeklerin pişirildiği, ardından bulaşıkların yıkandığı alandan ibadet değil. Sizlerinde yaptığı gibi aile bireyleri ile keyifli sohbetler eşliğinde kahvaltıların yapılıp, akşam yemeklerin yenildiği, gün içerisinde davetli veya davetsiz gelen arkadaşlar ve komşular ile bir taraftan kahvelerin çayların yudumlanıp, bir taraftan günün yorumunun yapıldığı sosyal alan görevini de görmekte.

Durum böyle olunca da mutfak dizaynında değişiklik yapmak kaçınılmaz oluyor. Şimdi bu doğrultu da mutfaklarımızı daha işlevsel hale getirebiliriz, bir bakalım.

Büyük Mutfaklar

modern mutfak tasarımları 2019

Büyük ve geniş mutfakları dizayn etmek hem oldukça kolay, hem de oldukça zordur. Eğer mutfak takımlarını doğru yere konumlarsanız, mekandan istediğiniz verimi alabilirsiniz. Ama yanlış yapılan bir konumdan dolayı, mekan size beklediğiniz keyfi sunmaz. Bizim size tavsiyemiz eğer büyük ve geniş bir mutfağa sahipseniz ada tipi mutfakları inceleyip, alanınız için en uygun modeli seçin.

Modern ve Minimalist Yaklaşım

farklı mutfak tasarımları

Küçük ve dar mutfaklara gelecek olursak, bu alanda mümkün oldukça yerden tasarruf sağlayacak fonksiyonel özelliklere sahip mutfak mobilyalar seçmenizdir.

mutfak dolabı iç tasarımları

Küçük ev aletlerini bırakabileceğiniz, baharat takımlarınızın elinizin altında olacak şekilde bir dizayn sağlayabilirsiniz. Bu dizaynı oluşturmak için duvar üniteleri ve raflardan yararlanabilirsiniz. Katlanabilir masa ve sandalyeler ile mekanın bir alanında şirin bir oturma alanı oluşturabilirsiniz.

Farklı Malzemeler İle Estetik Katın

Mutfağınızı yeniden inşa ederken, farklı materyallere sahip ürünler seçerek, mekana farklı bir görsel estetik katabilirsiniz.

modern mermer mutfak tezgahı modelleri

Mesela modern ve elit bir çizgi oluşturmak için mermerin yeniden yorumlanıp tezgahlara yansıdığı mutfak tezgahlarını inceleyebilirsiniz.

Doğal, klasik ve modern çizginin harmanlandığı günümüzün trendine hitap edecek bir çizgi oluşturmak isterseniz de farklı dokulara sahip ahşap ve çimento gibi malzemelerden yapılmış ürünleri yeniden keşfedebilirsiniz.

Şık Mutfak Tasarım Önerileri

Şık Mutfak Tasarım Önerileri

Şayet şık bir mutfak tasarımına sahip olmayı isterseniz, mutfak dekorasyonunuzu bir bütün olarak ele almalısınız. Burada şık mutfak tasarım önerileri konusunda bilgi sahibi olmak, beraberinde önemli kazanımları da getirecektir. Özellikle mutfağınızı güzelleştirmeyi istiyorsanız beyazın asilliğinden faydalanın. Yine mutfakta iç açıcı renkleri tercih etmeniz harika bir ortam oluşturmanızı da mümkün kılar. Unutmayın mutfağınızda modüler mobilyalara yer açmanız çok daha ferah bir mutfağınızın oluşmasına da destek olacaktır.

Bir yanıt yazın