Küçük Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

Mutfağınız küçük veya dar diye üzülmeyin. İşlevsel ve pratik çözümler ile küçük mutfakları şahane bir görünüme kavuşturmak oldukça kolay. Nasıl mı ? Küçük mutfak dekorasyonu ile ayrıntıları bu konumuzda bulabilirsiniz.

Yeniliklere Açık Olun

küçük mutfak nasıl yerleştirilir

Küçük alanları dekore etmenin en etkili yollarından biri işlevsel özelliğe sahip ürünler seçmektir. Mümkün oldukça yerden tasarruf sağlayacak pratik çözümleri hayata geçirmekte son derece önemlidir. Bu nedenle küçük mutfakları düzenlerken yeni ve pratik fikirlerden yaralanmak, size büyük fayda sağlar. Bu konuda işlevsel duvar dekorlarını veyahut dekoratif duvar raflarını değerlendirebilirsiniz.

Minimalist Yaklaşım

Bir taraftan aradığım her şey elimin altında düzenli bir şekilde olsun, hem elektronik eşyalarımı muntazam bir şekilde olsun istiyorsanız, mimimalist stilin tam size göre olduğunu söyleyebiliriz.

Açık Mutfak Dekorasyonu

küçük mutfak dekorasyon fikirleri

Stüdyo tipi bir evde yaşıyorsanız veya mutfak ve evinizin herhangi bir alanı iç içe ise bu tek alanı iki farklı alana çevirmek için mobil kapıları tercih edebilirsiniz. Mutfağınızı kapalı kapılar arasında gizleyip, diğer alanı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Mutfakta Bar Dizaynı

küçük mutfak tasarımları

Pratik ve fonksiyonel çözümler ile mutfak alanınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Mutfağınızı bir bölümünü günün menüsünü hazırlamaya ayırırken, bir bölümünü de menünüzü servis edebileceğiniz bir alana çevirmek için bar sisteminden yararlanabilirsiniz.

Tezgah Seçimi

u tipi küçük mutfak dekorasyonları

Mutfak alanınızı göz önüne alarak, işinizi kolaylaştırmaya yardımcı olacak U şeklinde tezgah veya L şekilde tezgahlar tercih edebilirsiniz. Bu şekilde tercih edeceğiniz mutfak tezgahı sayesinde hem alanda fazla mutfak dolabı sayesinde fazladan depolama alanları oluşturabilir, hem de tezgahta farklı kullanım alanları oluşturabilirsiniz.

Ürün Ebatlarınıza Göre Depolama Alanları Oluşturun

Hem mutfak araç gereçlerinizi düzenli bir şekilde yerleştirebileceğiniz, hem yiyecek ve içeceklerinizi sağlıklı bir şekilde muhafaza edebileceğiniz mutfak dolapları, çekmeceleri ve rafları tercih ederek, mutfağınızda düzen sağlayabilirsiniz.

Işıklandırma Önemli

Eğer mutfağınızda gün ışığını yansıtabilecek bir alan var ise oldukça şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz. Peki, bu alan yeteri miktarda gün ışığı almıyor ve bazı noktaları oldukça karanlıkta kalıyor, diyorsanız, bu durum içinde şöyle bir öneride bulunabiliriz. Öncelikle alanın konumuna göre doğru ışıklandırma sistemlerinden yararlanmalısınız. Sonra küçük bazı ışık oyunları ile gün ışığını alana yansıtmalısınız.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. yeni sezon küçük mutfak modelleri Küçük Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır ? için yorumda bulun

    Küçük Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır ? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Küçük Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır ? için ilk yorumu yapabilirsin.