in

Küçük Mutfaklar İçin 4 Dolap Modeli

özel tasarım mutfak dolapları

Son zamanlarda stüdyo dairelerin, 1+0 dairelerin ve 1+1 dairelerin çoğalması ile birlikte fiziksel açıdan alanlar küçülmeye başladı. Küçülen alanlar arasında mutfaklarda yer almakta. Bir taraftan alanlar küçülmeye başlanırken, bir taraftan da bu küçük alanlara çok şey sığdırılmak isteniliyor. İlk etapta küçük alanların dekorasyonu her ne kadar zormuş gibi görülse de , günümüzde yeni nesil çözümler sayesinde bu işler oldukça kolaylaşmaya başladı.

Bizde bugünkü konumuzda fiziksel açıdan küçük alanlara sahip olan mutfakların dekorasyonu nasıl yapılabilir konusunda fikirlerimizi sizler ile paylaşmak istiyoruz. Bu yazımızda özellikle küçük mutfaklar için dolap modelleri üzerinde duracağız.

Küçük Alanlara Göre Özel Boyutlu Tasarımlar

özel tasarım mutfak dolapları

Yerine göre yapılan özel tasarımlar her zaman için doğru tasarımdır. Eğer mutfağınız için özel tasarım yaptırma şansınız var ise mutfağınızın ölçülerini göz önünde alarak ihtiyaçlarınızın doğrultusunda istediğiniz yerleşim şekline göre özel mutfak dolabı yaptırabilirsiniz.

Çekmeceli Alt Dolaplar

2020 mutfak dolabı modelleri

Şöyle bir mutfak dolapların tezgah altında kalan kısımlarına baktığımızda genelde büyük bir dolap ve birkaç çekmeceden oluştuğunu görmekteyiz. Bu uygulamalarda genelde kullanışsızdır. Bir taraftan bu alanları iyi bir şekilde değerlendirmek bir taraftan alanda fazladan depolama alanı oluşturmak ve aynı zamanda işlevsellik kazandırmak adına tezgah altı bölümünü hem pratiklik kazandırmak, hem de verimli bir şekilde kullanmak adına dolap yerine çekmece yaptırabilirsiniz.

Köşe Tasarımları

mutfak dolabı köşe çözümleri

Mutfak dekorasyonunda zorlu alanlardan biri köşelerdir. Başta kendi evimiz olmak üzere çevremizdeki kişilerin evlerin mutfaklarına baktığımızda köşeye denk düşen dolapların içlerine düzenli bir şekilde bir şeylerin yerleştirilmediğini görmekteyiz. Hem köşeye denk gelen alanları iyi değerlendirmek adına hem de alana işlevsellik kazandırmak adına yeni nesil dolap sistemlerinden yararlanabilirsiniz.

Dolap İçi Akıllı Sistemler

mutfak dolabı içi düzenleyici

Şöyle bir geçmiş yıllara ait mutfak dolaplarını göz önümüze getirdiğimizde basit kapaklı kutular ve raflardan oluşan dizaynlar canlanmakta. Günümüzdeki mutfakları gözümüzün önünde getirdiğimizde ise, alanlar ne kadar küçülse de mutfakta daha fazla depolama alanı oluşturmak adına fonksiyonel özelliklere sahip mutfak dolapların yer aldığını görmekteyiz. Bir taraftan ekstradan depolama alanı oluşturmak bir taraftan da dolap içi düzeni sağlamak adına dolap içi akıllı sistemlerden yararlanmakta da fayda var.

Written by admin

Bir cevap yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Mürdüm Rengi Ev Dekorasyon Önerileri

​küçük evde yaşamak

Küçük Evde Yaşamanın Avantajları