Görülmeye Değer Mutfak Tasarımları

Mutfakta geçireceğiniz zaman dilimini daha keyifli hale getirmeye hazır mısınız ? Hem bu alanda geçireceğimiz zaman dilimini kısaltmak, hem pratiklik kazandırmak, hem de mutfağımızı bir sosyalleşme alanına çevirmek için birkaç küçük dokunuş ve değişiklik yapmanız yeterli olacaktır.

Göz estetiğine hitap edecek bir güzellikte mutfak dizaynı oluşturmak adına tarz, stil, dokular, renkler ve bazı kriterleri göz önüne almakta fayda var. Şimdi sizlere birbirinden farklı dizayna sahip, her biri farklı zevklere ve ihtiyaçlara hitap eden yeni sezon mutfak dekorasyon örneklerinden oluşan ve mutfak tasarımı konusunda sizlere ilham vereceğini düşündüğümüz önerilerimizi sizler ile paylaşıyoruz.

Amerikan Tarzı Mutfaklar

açık mutfak dekorasyonu 2020

Biliyorsunuz günümüzde birçok mimari yapıda açık mutfak alanları görmekteyiz. Açık mutfaklar bir taraftan mekanı daha geniş gösterirken, bir taraftan da mekana ekstradan bir ferahlık katmaktadır. Eğer sizinde mutfağınız ve oturma odanız birleşik ise, bu iki farklı alanı birbirinden ayırmak için bölücü duvar kullanmaya gerek kalmadan işlevlerine göre ayırarak dizayn edebilirsiniz. Mesela dekoratif açık raf sistemlerinden yararlanarak mutfak ve oturma alanlarını birbirinden ayırabilirsiniz. Böylelikle hem alanları küçültmemiş olursunuz, hem de ferah bir görünüme kavuşturmuş olursunuz.

Tam Donanımlı Çağdaş Mutfaklar

yeni sezon mutfak dekorasyonları

Yukarıdaki görselde çağdaş çizgilere hitap eden tam donanımlı bir mutfak dizaynı görmekteyiz. Bu dizaynda gümüş ve beyaz rengin hakim olduğunu görmekteyiz. Alanın dizaynında dekoratif ögelere de yer verildiğini görmekteyiz. Mekanın genel atmosferine baktığımızda benzer dilleri taşıyan malzemeler , doku ve renklerinde hakim olduğunu görmekteyiz.

Rustik Stilden İzler

rustik mutfak modelleri

Farklı dokunuşlar yaparak dikkat çekici bir düzen oluşturmak istiyorsanız Rustik stilden yararlanabilirsiniz. Mesela Rustik stili alanınıza zarif bir şekilde yansıtmak için mermerin elit görünümünü, ahşabın sıcak görünümü ile birleştirebilirsiniz. Bir tık daha atmosfere estetik katmak adına doğal malzemelerden kaplamalar ve aksesuarlar kullanabilirsiniz. Rustik tarzı aksesuarlar kullanarak alanın albenisini artırabilirsiniz.

Muhteşem Işıklandırmalar

Zarif ve şık bir mutfak oluşturmak için beyaz rengin zarafetinden yararlanabilirsiniz. Bu zarif çizgiye biraz ışıltı katmak adına muntazam bir ışıklandırma yapmak için farklı ışıklandırma tekniklerinden yararlanabilirsiniz. Tercih edeceğiniz ışıklandırmalar ile hem alanın farklı noktalarını aydınlatmış olursunuz, hem de alanın dizaynına estetik katmış olursunuz.

Bir yanıt yazın